Z życia wzięte

Kredyt hipoteczne najczęściej interesują klientów indywidualnych. Przedsiębiorcy nie omijają jednak banków szerokim łukiem, jeżeli chodzi o kredyty – korzystają z tych produktów bardzo chętnie. Dlaczego?

Początkujący czy nawet doświadczony przedsiębiorca może mieć pieniądze, ale te nie zawsze są… na jego rachunku bankowym. Zmorą polskich firm od wielu lat są kontrahenci, którzy nie regulują wystawionych im faktur w terminie. Aby nie pogorszyć relacji na linii firma – kontrahent, tylko nieliczni kierują sprawy do firm windykacyjnych lub sądu – większość cierpliwie czeka. O ile przedsiębiorca może poczekać, o tyle ZUS czy urząd skarbowy wymaga uregulowania płatności w terminie. Również pracownicy niechętnie będą czekać na pensję. Właśnie dlatego kredyt często jest po prostu niezbędny.

Jak mądrze wybrać kredyt dla firmy?

Wystarczy kilku nierzetelnych kontrahentów, aby firma miała poważne problemy finansowe. Również nieudane inwestycje mogą sprawić, że straci ona sporo pieniędzy. Nie zawsze zadłużanie się przez przedsiębiorców jest słuszne, bywa jednak i tak, że pozyskane środki pozwalają firmie skuteczniej rywalizować o klientów.

Jeżeli zastanawiasz się nad skorzystaniem z oferty banków i zaciągnięciem kredytu, to powinieneś wiedzieć, że masz sporo możliwości. Obok kredytów, które muszą zostać zabezpieczone przez ustanowienie hipoteki na nieruchomości, można również wskazać kredyty, których uzyskanie nie wiąże się z koniecznością spełniania dodatkowych wymogów.

Na dowolny cel

Poszukując dobrego kredytu, przy którym nie jest wymagane posiadanie zabezpieczenia w postaci nieruchomości, przedsiębiorcy mogą natknąć się na Obrotomierz – kredyt dla firm. To produkt znajdujący się w ofercie Idea Banku SA. Jest on dostępny zarówno dla nowych, jak i działających na rynku od dłuższego czasu firm. Minimalna kwota kredytu to 5 000, a maksymalna to 30 000 zł. Aby ubiegać się o kredyt, przedsiębiorca nie musi dostarczać zaświadczeń o niezaleganiu z płatnościami z ZUS-u czy urzędu skarbowego – wystarczy historia z ostatnich 6 miesięcy z rachunków osobistych i firmowych.

Uzyskane w ramach kredytu środki przedsiębiorca może przeznaczyć na dowolny cel, np. na bieżące opłaty czy rozwój firmy. Jeżeli będziesz miał strategię zagospodarowania środków, z pewnością będziesz wiedział, jak wykorzystać przyznaną kwotę.

Sprawdź, jakie korzyści na ciebie czekają

Jako przedsiębiorca z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że musisz zachwalić i zaprezentować swój produkt lub usługę, aby zainteresować nią klientów. Podobnie jest z bankami. Potrzebując kredytu, powinieneś dokładnie przeanalizować, co – poza kwotą, o którą wnioskowałeś – dostaniesz w ramach współpracy.

Obrotomierz – kredyt dla firm to o tyle innowacyjny i ciekawy produkt, że wraz z pieniędzmi uzyskujesz dostęp do innych usług oferowanych przez bank. Mowa m.in. o możliwości korzystania z usługi mobilnego wpłatomatu, coworku Idea Hub czy platformy Idea Cloud z aplikacją mobilną, za pomocą której będziesz mógł kontrolować firmowe obroty, dochody i przychody. Czy w innym banku dostaniesz tak wiele?