Z życia wzięte

Okulary z drewna to bardzo ciekawy gadżet, nie tylko na lato. Czy są praktyczne, użyteczne na co dzień, jaka jest ich trwałość? Na wszystkie te pytania jest odpowiedź twierdząca.

Tak naprawdę drewno jako materiał nigdy nie przestało być modne. To naturalny materiał, którego piękno trzeba umieć wydobyć i nie zniszczyć niewłaściwą obróbką lub wykończeniem. Drewno od zawsze związane było z człowiekiem, jego działalnością i jego domem. Było podstawowym materiałem do wyrobu bardzo wielu rzeczy, budulcem, materiałem na meble i inne elementy wyposażenia wnętrz, w tym także dekoracje. To się nie zmieniło i drewno nadal jest wykorzystywane w ten sposób, ale dzisiaj są już nowe wyroby, które kiedyś trudno byłoby wykonać z drewna. Nowoczesne technologie obróbki drewna umożliwiają niezbędną precyzję w produkcji różnych gadżetów. Nawet drobne elementy o niewielkich wymiarach prezentują się bardzo dobrze.

okulary drewniane 1

Jednym z takich użytecznych gadżetów są drewniane okulary, chociaż trzeba zaznaczyć, że z drewna wykonane są tylko oprawki (sklep Woodeeshop.pl). W ofercie sklepów internetowych są modele wykonane z wielu gatunków kolorowego drewna, z jednego kawałka lub łączonych, dzięki czemu uzyskuje się oprawki dwukolorowe. Podstawowa obróbka drewna wykonywana jest na zautomatyzowanych maszynach, wymaga jednak ręcznego wykończenia i montażu. Drewno zabezpieczane jest poprzez woskowanie. Tak wykonane okulary są bardzo ładne i mają wiele zalet. Przede wszystkim są lekkie, więc przyjemne w codziennym noszeniu. Egzotyczne drewno jest mocne i trwałe, a po obróbce gładkie, powierzchnia jest przyjemna w dotyku w dotyku. Ten trend w kierunku drewnianych okularów jest od kilku lat coraz silniejszy. Najważniejszy w produkcji jest projekt – kształt, wymiary, kolorystyka. Po zatwierdzeniu projektu wykonuje się prototypy, nanosi poprawki i jeśli efekt jest zadowalający, to drewniane oprawki okularowe trafiają do produkcji. Cały proces musi być przeprowadzony bardzo sprawnie, bo moda szybko się zmienia. Okulary przeciwsłoneczne muszą być wprowadzone do oferty jeszcze przed sezonem, więc czasu jest niewiele. Komputeryzacja na etapie projektowania i wykonania to klucz do sukcesu. Okulary jako produkt muszą być powtarzalne i ręczne prace wykończeniowe nie mogą mieć na to wpływu. Oczywiście powtarzalność dotyczy obróbki, a nie drewna, bo ten materiał ma różną strukturę i każda para jest tak naprawdę inna (Oferta Woodeeshop.pl/okulary-drewniane).

okulary drewniane 3

W ofercie są okulary przeciwsłoneczne oraz korekcyjne. Okulary przeciwsłoneczne to może być ciekawy prezent dla dziewczyny lub chłopaka. Można wygrawerować nazwę firmy i traktować okulary jako jeszcze jeden gadżet firmowy, który jest jednocześnie nośnikiem reklamowym.