Czy wiesz, że...

Komoda to jeden z najbardziej uniwersalnych mebli. Znajduje zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Poznaj szerokie spektrum funkcji komody dzięki lekturze tego artykułu i zakochaj się w niej na nowo!

Komoda jest jednym z najczęściej spotykanych w domach i mieszkaniach mebli. Swoją popularność zawdzięcza uniwersalnemu charakterowi i tysiącowi zastosowań, jakimi może się pochwalić. Oszczędna w formie, bogata w funkcje – taka właśnie jest komoda: mebel o tysiącach twarzy, które odkryjemy w treści tego artykułu.

PRZECHOWYWANIE

Komoda znana jest przede wszystkim jako mebel do przechowywania. W sypialni sprawdza się świetnie jako szafka na bieliznę, pościel, pidżamy i koszule nocne. W przedpokoju staje się doskonałym meblem do przechowywania butów, kapci domowych, szalików, czapek i parasoli. Głębokie szuflady komody pomieszczą właściwie wszystko. W jadalni – zastawę stołową, obrusy, serwetki i świeczniki. W salonie – filmy DVD, książki, gry planszowe, kieliszki i przekąski. W kuchni – garnki, patelnie, miski i zapasy żywności. W pokoju dziecięcym – ubranka, zabawki, pieluchy i przybory szkolne. W biurze – segregatory, zapasy akcesoriów biurowych, rzeczy osobiste pracowników. Wiele pojemnych komód można znaleźć na stronie producentów np: http://www.topeshop.pl/pl/c/komody-i-szafki-szufladowe-pari/5 . Na ogół są to dobrej jakości komody od polskich producentów a dodatkowo tańsze niż na portalach aukcyjnych. 

EKSPOZYCJA

Wielofunkcyjność komody wynika też z tego, że poza szufladami posiada blat, który da się wykorzystać na wiele różnych sposobów. Dzięki niemu komoda może zastępować np. szafkę RTV –zmieści się na niej telewizor i odtwarzacz DVD. Postawiona obok biurka okazuje się idealnym miejscem do postawienia drukarki czy przybornika. Na blacie komody dobrze jest też eksponować wszystkie rzeczy, które pragnie się pokazać światu, takie jak zdjęcia rodzinne, pamiątki z podróży, medale, puchary itp. 

PODZIAŁ PRZESTRZENI

Komoda świetnie nadaje się do podziału pomieszczenia na strefy funkcjonalne. Aby to zrobić, wystarczy postawić mebel na granicy dwóch stref o różnych funkcjach np. pomiędzy częścią kuchenną a jadalną czy nocną a dzienną. Komoda w sposób wyraźny oddzieli je od siebie.

Komoda to mebel niezwykle popularny i wysoce funkcjonalny, nic więc dziwnego, że znajduje się w każdym domu czy mieszkaniu.  Jeśli jeszcze nie masz komody u siebie, musisz to zmienić.