Z życia wzięte

Piece wolno stojące stają się coraz popularniejsze w polskich domach. Są efektowne, ale przede wszystkim pełnią funkcję dostarczania ciepła. Dzięki nim istnieje możliwość zminimalizowania kosztów, które pochłania ogrzewanie.Podczas kupowania pieca wolno stojącego należy zwrócić uwagę na jego wygląd i parametry techniczne. Materiał, z którego został wykonany piec oraz powierzchnia grzewcza to podstawowe elementy, które trzeba poznać przed kupnem. Piece wolno stojące występują w kilku wersjach. Tymi najpopularniejszymi są piece wolno stojące kaflowe, żeliwne i stalowe. Abyś mógł wybrać idealny piec do swojego domu zdradzamy, jakie podstawowe informacje musisz poznać przed jego zakupem.

Piece wolno stojące żeliwne

Piece wykonane z żeliwa są mocne, ale i efektowne. Żeliwo to materiał, na którym istnieje możliwość tworzenia różnych faktur. Dlatego też piece wolno stojące żeliwne są wybierane w przypadku, kiedy postawione zostaną w miejscu bardzo widocznym dla domowników. Podniosą standard wyposażenia i spełnią swoją funkcję grzewczą jednocześnie. Piece wolno stojące żeliwne są dużym wydatkiem. Ich ceny rozpoczynają od około tysiąca złotych, sięgając aż po sześć tysięcy złotych. Cena jest względna, w zależności od wielkości i funkcji pieca. Najlepiej wybrać taki piec, który posiadał będzie regulowany dopływ powietrza oraz dużą przestrzeń spalania. W ten sposób płomień będzie podtrzymywany dłużej.

Piece wolno stojące stalowe

Piece wolno stojące wykonane ze stali są lżejsze, niż te żeliwne. Ich ceny są również zdecydowanie niższe. Są proste i minimalistyczne. Spełniają swoje zadanie, jakim jest dostarczanie ciepła. Nie posiadają żadnych dodatkowych funkcji takich jak czyszczenie gorącym strumieniem wody. Ich zaletą jest niska cena i lekkość.

Piece wolno stojące kaflowe

Piece wolno stojące kaflowe widywać może nadal w mieszkaniach i domach naszych babć. Niegdyś piec kaflowy był głównym źródłem ciepła. Są bardzo ciężkie, ponieważ przeciętne piece wolno stojące kaflowe ważą ponad 200 kg. Mają dużą moc nominalną i wykonane są z wysokiej jakości ceramicznego materiału.

Po więcej informacji na temat pieców wolno stojących, zapraszamy na http://www.sklepsam.pl/. Z pewnością znajdziecie tam wszelkie niezbędne informacje.