Z życia wzięte

Zbliża koniec roku, a tym samym zbliża się okres świąteczny. Wielu dzieciom jak i dorosłym kojarzy się ten okres z choinką i prezentami.

Dla rodziców to niestety czas wielu dylematów i wyborów. Im bliżej świąt tym wiele pytań i rozterek związanych z zakupem idealnego prezentu dla dziecka.

Jaką zabawkę wybrać?

To pytanie dręczy rodziców od zawsze. Zabawka powinna być przede wszystkim bezpieczna. Zabawki dostępne na polskim rynku są stale kontrolowane przez Inspekcję Handlową Kontrolerzy sprawdzają zabawki badając m.in., czy na każdej znajduje się obowiązkowy znak CE, czy dołączone są ostrzeżenia i wymagane instrukcje obsługi. Badają także sposób wykonania, emisję hałasu a także, czy zastosowane przez producenta materiały nie zawierają niedozwolonych substancji.

Wielu rodziców jest przekonanych, że zabawki powinny również spełniać funkcję edukacyjną, jednak według wielu ekspertów przede wszystkim zabawka ma sprawić dziecku radość.

Gdzie kupować zabawki?

Wielu z nas chcąc kupić zabawkę udaje się w tym celu do "sklepu z zabawkami" biorąc ze sobą nasze pociechy. Pomysł wydaje się dobry, lecz...

Po spędzeniu kilku chwil w sklepie czy na stoisku z zabawkami większość z nas tego żałuje. Dlaczego? Wie to chyba każdy rodzic, który choć raz był z dzieckiem w sklepie na stoisku z zabawkami. Wybór zabawki przez dziecko może trwać bardzo długo, a ostateczny wybór nie zawsze jest dobry.

Bardzo wielu rodziców przed zakupem prezentu próbuje rozeznać się w temacie zabawek. Coraz większa rzesza rodziców przed zakupem zabawek dla dzieci szuka informacji w internecie. Idealnym miejscem aby znaleźć idealny prezent jest internetowy sklep z artykułami dziecięcymi - www.babyland.pl - który posiada w swojej ofercie kilka tysięcy zabawek.