Z życia wzięte

Studenci to ludzie młodzi, kojarzeni najczęściej z całonocnymi imprezami oraz beztroską codziennością, która w niejednym przypadku ciągnie się dłużej niż planowane pierwotnie 5 lat. Jak się okazuje, osoby zdobywające wyższe wykształcenie coraz częściej sięgają po szybkie pożyczki, które stają się ich jedynym źródłem ratunku. Dlaczego i po co tak młode osoby zadłużają się w instytucjach finansowych?

Wykształcenie za darmo, a co z resztą?

Za studia się nie płaci – to wciąż słyszy i doskonale wie każdy student. Co jednak z resztą elementów niezbędnych do studenckiego przetrwania? Młodym ludziom często brakuje na opłaty za studenckie lokum, sprzęt komputerowy czy po prostu jedzenie, którego studentom nigdy mało. Wybierają szybkie pożyczki, ponieważ wszelkie formalności zajmują dosłownie chwilę. Decydując się na pożyczki dla pełnoletnich, pieniądze na swoim koncie mają jeszcze tego samego dnia. Ponadto chwilówki nie nakładają na studentów obowiązku weryfikacji zdolności kredytowej, której zresztą z reguły nie posiadają, bo nie pracują lub zarabiają zbyt mało, żeby przejść weryfikację w banku.

Dlaczego niektórzy młodzi ludzie nie wybierają pracy na studiach, która przyniosłaby im dodatkowe źródło dochodu? Odpowiedź jest prosta – będąc studentem dziennym, można pracować jedynie na niepełny etat, biegając z zadyszką między pracąa a uczelnią. Co więcej, przychody z pracy na niepełny etat często są bardzo niskie, co zupełnie zniechęca młodych ludzi. Wolą więc pożyczyć szybko i bez zbędnego wysiłku, spłacając potem kolejne raty przez dłuższy okres czasu, np. z pomocą finansowego wsparcia rodziców.

Imprezowe życie kosztuje

Zapotrzebowanie na szybkie pożyczki pojawia się także wtedy, gdy pod uwagę weźmiemy typowo imprezowe, studenckie życie. Nie jest ono obce chyba żadnemu studentowi, a jak wiadomo, imprezy, nocne wędrówki czy tłumne domówki generują dodatkowe koszty. To samo dotyczy osób kochających podróże, którzy studenckie wakacje poświęcają nie na zarobienie pieniędzy, ale na zwiedzanie kolejnych zakątków Polski i świata. Tutaj znowu łatwiej jest pożyczyć, poświęcając na to zaledwie chwilę.

Gdzie szukać studenckiej pożyczki

Młodzi ludzie, którzy szukają szybkich pożyczek, zazwyczaj dobrze orientują się w bieżącej ofercie rynkowej. Jeśli jednak pożyczasz po raz pierwszy, sięgnij po porównywarki kredytowe, które znajdziesz chociażby na stronie bezpiecznechwilowki.pl. Dzięki temu unikniesz podejrzanie tanich ofert i zachowasz niezwykle ważne bezpieczeństwo. Pamiętaj jednak, aby zweryfikować wybraną ofertę i firmę, korzystając z instytucji takich jak Krajowy Rejestr Sądowy czy Związek Firm Pożyczkowych. Aby nie żałować wziętej pożyczki, przeczytaj również uważnie umowę przed jej podpisaniem.