Czy wiesz, że...

Bardzo wielu młodych ludzi, kiedy chce zacząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej, zastanawia się nad tym, skąd dokładnie należy wziąć dofinansowanie na taki właśnie cel. Możliwości jest oczywiście bardzo dużo, jednakże nie wszystkie są właściwe dla danego typu działalności. Warto jednak podkreślić, że niezależnie od wszystkiego, zawsze musimy przejść pewne kroki, które będą miały na celu to, abyśmy takie dofinansowanie otrzymali. Jakie to kroki i o czym dokładnie musimy pamiętać, jeśli jest mowa o dofinansowaniu inwestycji w własną działalność gospodarczą? Odpowiedź na te pytania, znajdziecie państwo w poniższym artykule.

Przede wszystkim – biznesplan

Podstawą, jeśli chodzi o dofinansowania dotyczące własnej działalności gospodarczej, jest złożenie szeregu dokumentów, które do tego celu są wymagane. Jednym z najbardziej podstawowych z nich, jest biznesplan. Wiadomo, że aby uzyskać do finansowanie na taki czy inny projekt, niezbędne jest do tego celu określenie, co to dokładnie ma być za projekt. W tym celu właśnie należy sporządzić biznesplan, który będzie w bardzo dokładny sposób definiował to, na jaki cel chcemy uzyskać nasze dofinansowanie.

Po drugie – terminarz wniosków

Samo złożenie odpowiednich dokumentów, w tym między innymi biznesplanu, przysłowiowo nie załatwia sprawy. Aby otrzymać dofinansowanie na wyznaczony przez siebie cel, musimy także dopilnować pewnych terminów, które są bezpośrednio związane z naszym celem. W tej kwestii, należy jednak bardzo dokładnie czytać wszelkiego rodzaju rozporządzenia dotyczące składania takich wniosków. Bardzo często jest bowiem tak, że to w dużej mierze od tych właśnie wytycznych (kolejność zgłoszeń na przykład) zależy to, czy uda nam się takie dofinansowanie otrzymać.

Gdzie zgłaszać się po dofinansowania?

Na rynku jest całe mnóstwo instytucji, które w mniejszym bądź większym stopniu zajmują się udzielaniem dofinansowań na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Dobrze jest zatem wiedzieć, że jeśli chodzi o sporządzenie odpowiedniego wniosku o dofinansowanie, możemy spokojnie zwracać się po pomoc do specjalisty. Wówczas nasza gwarancja dotycząca otrzymania dofinansowania, w znaczącym stopniu wzrasta.

Pomoc w otrzymaniu dofinansowania, może też zaoferować europejskie centrum innowacji. Warto jest zapoznać się z tym, co w tym temacie może nam ono zaproponować.