Czy wiesz, że...

Buty robocze stosowane są w miejscu pracy, bez względu na to czy mamy do czynienia z halą przemysłową czy magazynem. Ich głównym zadaniem jest spełnianie warunków sanitarnych, higienicznych i ochronnych w zakładzie pracy. Wybór rodzaju butów roboczych powinien zostać dokonany na podstawie analizy zagrożeń, które mogą występować w pracy. Należy wziąć pod uwagę warunki pracy oraz czynniki, które mogą powodować wypadki.

Aby takim sytuacjom zapobiegać, konieczne jest dobranie odpowiedniego materiału, trwałości, podeszwy i wysokości obuwia. Nie są to jednak jedyne elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru obuwia roboczego.

Dobre buty robocze powinny być wygodne i posiadać oznaczenie CE

Buty robocze są mylnie kojarzone z butami ochronnymi. Oba rodzaje różnią się zarówno wyglądem, jak i przeznaczeniem. Buty ochronne mają za zadanie chronić stopy pracownika przed ewentualnymi wypadkami i urazami. Buty robocze powinny być wygodne i spełniać wymogi higieniczne oraz sanitarne. Najlepsze buty robocze to takie, które posiadają cechy ochronne. Dzięki temu zagwarantowana będzie zarówno wygoda, jak i bezpieczeństwo pracy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na oznakowanie CE. Oznacza ono, ze buty robocze zostały wyprodukowane zgodnie z wymogami Unii Europejskiej.

Buty robocze muszą być dopasowane do warunków pracy

W zależności od warunków panujących w pracy, należy dobrać odpowiednie obuwie robocze. Jeżeli w zakładzie panuje niska temperatura, polecamy wybrać obuwie, które zapewni utrzymanie ciepła stóp. Organizm człowieka szybko wychładza się w momencie kiedy nogi nie są zabezpieczone. W zakładach produkujących chemiczne substancje, należy korzystać z obuwia, które będzie odporne na żrące i niebezpieczne płyny. Takie buty przydadzą się również w zakładach, w których pracują mechanicy. Ich obuwie musi chronić przed substancjami takimi jak oleje i smary, a dodatkowo powinno być antypoślizgowe. Warto więc wybrać takie, które posiada gumową podeszwę. Mechanicy narażeni są na uderzenia ciężkich przedmiotów, więc ich buty robocze muszą mieć cechy ochronne. Elektryków natomiast należy zaopatrzyć w buty robocze o antyelektrostatycznej podeszwie. Takie obuwie świetnie sprawdzi się w miejscu, gdzie obecny jest kontakt z urządzeniami elektrycznymi.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników i wybierz buty robocze Toruń, Grudziądz, Wąbrzeźno, Inowrocław oraz całe województwo kujawsko - pomorskie, na tym terenie dostarczamy towar bezpłatnie.