Z życia wzięte

Jak wiemy nie każdy mężczyzna jest tzw. „stworzony” do randkowania. Nie wszyscy posiadają umiejętności szybkiego nawiązywania kontaktów z kobietami i ich utrzymywania. Faceci popełniają szereg błędów na pierwszym spotkaniu, które przekreślają ich szansę na długą znajomość z kobietą.

Jednym z podstawowych błędów jest brak kontaktu wzrokowego u mężczyzny. Daje on wtedy znać kobiecie, że nie jest nią zainteresowany, tym co do niego mówi. Może to również świadczyć o tym, że kłamie, nie jest pewny tego o czym mówi. To bardzo zraża kobietę. One lubią być słuchane i nie chcą być okłamywane, tym bardziej na pierwszym spotkaniu. Rozglądanie się na boki może być odebrane jako brak zainteresowania partnerką, bądź oglądanie się za innymi kobietami.

Poruszanie tematów, które wymagają wyrażenia swojego zdania, to raczej kiepski pomysł. Może to wywołać kłótnię, związaną z odmiennością stanowisk w stosunku do pewnych tematów m.in. polityki, religii. Natomiast tematy tabu mogą stać się niewygodne i szybko zakończyć rozmowę. Nie należy również poruszać tematów związanych z naszą przeszłością, naszymi wadami, nieudanymi związkami, niemiłymi sytuacjami, które zdarzyły się kiedyś w naszym życiu. To bardzo szybko może zrazić do nas nawet najbardziej wyrozumiałą kobietę. Często mężczyźni, by zaimponować kobiecie mówią o czymś, o czym nie mają „zielonego pojęcia”.  To pokazuje ich desperacje w rozpoczęciu i utrzymaniu rozmowy. Ważne, by mówić o tym o czym wiemy dużo, tak by zainteresować drugą osobę, a nie zniechęcić.

Nie powinno się też mówić zbyt dużo o sobie. Co prawda staramy się wtedy powiedzieć jak najwięcej o sobie, by kobieta mogła nas dobrze poznać. Niestety często odbierane jest to jako brak zainteresowania drugą osobą, a nawet bycie tzw. „narcyzem”. Dlatego warto mówić o sobie, ale dać również dojść do głosu drugiej osobie. Tak, aby zarówno Ty jak i partnerka wypowiedzieli się na swój temat. Na pewno nie można mówić o sobie w samych superlatywach i przedstawiać się tylko od najlepszej strony. Warto mówić kim się jest naprawdę. Lecz nie można przedstawiać dużej ilości swoich wad. To może wręcz przestraszyć kobietę i sprawić, że wasza znajomość skończy się tylko na jednym spotkaniu.

Rażącym błędem jest brak zachowania kultury wobec kobiety przez mężczyznę. Nie ma nic gorszego jak to, gdy nie ustąpimy jej miejsca, nie otworzymy drzwi. Kobiety często zwracają uwagę na takie szczegóły. Lubią być dobrze traktowane. Postawa gentelmana, jest tu jak najbardziej na miejscu.

Często mężczyźni na pierwszym spotkaniu spóźniają się. Kobiety nie lubią takiego zachowania. Żadna z nich chciałaby czekać godzinę na mężczyznę sama przy stoliku w restauracji pełnej ludzi. W końcu, gdy mężczyzna przychodzi to nie wierzą wtedy w żadne wytłumaczenie, bo są za bardzo denerwowane całą sytuacją. Doprowadza to do negatywnego nastawienia kobiety. Wtedy spotkanie staje się raczej mało przyjemne.

Warto pamiętać, by nie popełniać takich błędów, jeśli liczymy na dłuższą znajomość. Wiadomo, że nikt nie jest idealny, ale to właśnie na pierwszym spotkaniu liczy się tzw.  „pierwsze dobre wrażenie”. Dlatego starajmy się wypaść jak najlepiej przed kobietą, która nas interesuje. Możesz wcześniej sprawdzić teksty na podryw na stronie http://www.uwodzenie.org/teksty-na-podryw-czy-moga-zadzialac i wyciągnij wnioski z tego artykułu.

Nie istnieje jedna złota zasada prowadząca do skutecznego pierwszego spotkania, które finalnie skończy się ogromną miłością i związkiem pełnym szczęścia. Pamiętaj o tym i nie próbuj na siłę być kimś, kim nie jesteś.