Czy wiesz, że...

Coraz więcej z nas ma tablet – to urządzenie, które ma prawdziwie wszechstronne zastosowanie, a dzięki swojej mobilności można korzystać z niego praktycznie wszędzie. Dodatkowo w sprzedaży można znaleźć również bardzo tanie tablety, kosztujące nawet około 200-300 złotych, co powoduje, że nie trzeba przeznaczać na ich zakup sporej sumy.

Wystarczy tylko wejść do sklepu z elektroniką, aby natknąć się na mnóstwo różnych modeli tabletów do wyboru – to urządzenia, które sprawdzają się zarówno w komunikacji z najbliższymi i przeglądaniu internetu, jak i również mogą być one wykorzystane do grania w gry czy robienia filmów i zdjęć.

Dzięki temu, że można kupić dzisiaj bez problemów tani i dobry tablet, dostęp do jego funkcji ma praktycznie każdy z nas. Zawsze pojawia się jednak pytanie – gdzie zrobić zakupy, aby były one bezpieczne i w razie problemów ze sprzętem móc skorzystać z ochrony?

Czy w Chinach na pewno taniej?

Coraz więcej poszukujących tabletów zwraca uwagę dzisiaj na modele dostępne również poza granicami naszego kraju, na popularnych chińskich portalach zakupowych. Rzeczywiście, ceny są bardzo kuszące, niemniej jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zakupy za granicą nie zawsze są bezpieczne i opłacalne.

Przede wszystkim na paczkę trzeba długo czekać – zwykle od 1 do 4 tygodni. Zdarzają się też zaginięcia, chociaż zwykle w takiej sytuacji sklep wysyła paczkę ponownie bez dopłat. Istnieje za to ryzyko konieczności zapłaty podatku VAT, który wynosi 23%, dlatego o tyle więcej może kosztować urządzenie.

Pojawiają się też problemy z jakością i serwisem gwarancyjnym – wysyłanie urządzenia do Chin nie zawsze jest korzystne cenowo, co powoduje, że w razie usterek klient ma ograniczone pole manewru.

Tanio i w Polsce – gdzie zrobić zakupy?

Gdy wobec tego zależy ci na pewnym zakupie, bez ryzyka związanego z zakupami poza granicami kraju, w takiej sytuacji warto przede wszystkim zapoznać się z polskimi propozycjami.

Gdy liczą się atrakcyjne ceny, w takiej sytuacji warto sprawdzać głównie tablety mniej znanych marek, które mają takie same parametry techniczne jak droższe urządzenia, a przy tym również nie trzeba za nie przepłacać. Najwięcej atrakcji czeka w internecie.