Z życia wzięte

Jeśli myślisz o romantycznej aranżacji wnętrza, to która część mieszkania przychodzi Ci od razu do głowy? Sypialnia. Bo gdzie, jeśli nie w sypialni, powinno być naprawdę romantycznie? Czym charakteryzuje się romantyczne wnętrze? To przede wszystkim pastelowe kolory ścian i wszelkich dodatków, łagodność wzorów, najczęściej kwiatowych, a także sporo dodatków o nastrojowym charakterze. Marzy Ci się romantyczna sypialnia? Podpowiadamy, jak szybko i łatwy sposób stworzyć wnętrze dla romantyka, nie wydając przy tym fortuny.

Po pierwsze – zacznij od podstaw – ściany, kolory, wzory

Styl romantyczny, to przede wszystkim właściwie dobrane kolory, wzory i materiały dla wnętrza. To właśnie kolor ścian, miękkość dywanu i dominujący motyw na wszystkich tkaninach, sprawiają, że wnętrze jest romantyczne, bądź nie. Zatem?

  1. Wybieraj kolory delikatne, pastelowe, np. pudrowy róż, błękit, miętową zieleń, a także wszelkie jasne odcienie szarości oraz beże. Bazą, a także najbezpieczniejszą opcją w wystroju wnętrza będzie klasyczna biel. Zwłaszcza, jeśli cenisz sobie prostotę i uniwersalność rozwiązań.
  2. Romantyczny wystrój wnętrza to niezmiennie motyw kwiatowy. Jeśli jednak kwiaty, to niekoniecznie coś, czym chciałabyś otoczyć się w swojej sypialni, wybierz pościel, zasłony, materiały obiciowe w delikatne prążki, subtelną kratkę, bądź motywy zaczerpnięte z malarstwa. Ostatni wzór to z pewnością rozwiązanie gwarantujące oryginalność w wystroju wnętrza.
  3. Ważnym elementem w wystroju wnętrza, także romantycznym, jest faktura wykorzystywanych materiałów. Zadbaj o to, aby były miękkie i gładkie. Może to być aksamit, delikatna bawełna, tkaniny cienkie i przewiewne, dywany, w których zatopią się Twoje bose stopy. Wykorzystywane w aranżacji wnętrz materiały, to także podłoga. W romantycznej sypialni sprawdzą się drewniane parkiety, zarówno w wydaniu bardziej naturalnym, jak i pomalowane na biało.

Po drugie – wybierz odpowiednie meble

Romantyczny wystrój wnętrza wymaga świadomego wyboru mebli. W przypadku sypialni to łóżko odegra główna rolę. Jakie powinno być? Przede wszystkim wygodne – to oczywiste. Jednak romantyczny charakter wnętrza odda z pewnością łóżko z dekoracyjnym wezgłowiem, romantycznymi zdobieniami, np. w postaci kwiatowych ornamentów, reprezentujące design klasyczny lub stylizowane na stare. Nie mniej ważną rolę w wystroju sypialni spełnia toaletka. Już sama jej obecność sprawia, że sypialnia zyskuje charakter nie tylko romantyczny, ale wręcz marzycielski. Możliwości w tym zakresie są naprawę ogromne.

Po trzecie – pomyśl o podkreślających styl dodatkach

Romantyczna sypialnia potrzebuje romantycznych dodatków. To bardzo przyjemny etap w projektowaniu wnętrza – możesz trochę zaszaleć. Ważne jedynie aby wybrane dodatki nie przytłoczyły urządzanego wnętrza. Nad czym warto się zastanowić? To na pewno:

  1. Poduszki – miękkie, duże, pastelowe z ornamentem kwiatowym bądź motywem malarskim. Aranżujesz romantyczną sypialnię, zatem może ich być naprawdę dużo.
  2. Lustra – rama lustra potrafi zmienić charakter wnętrza. Romantyczny wystrój sypialni podkreślisz lustrami w ramach stylizowanych na stare.
  3. Szkło i wszelkie szklane dekoracje dodadzą sypialni lekkości.
  4. Lampy – wbrew pozorom w tym zakresie masz spore pole do popisu, bowiem w wystroju sypialni warto wykorzystać nie jedną, a kilka lamp. Punktowe, łagodne, ciepłe światło pozwoli na uzyskanie jeszcze bardziej romantycznego efektu.

To tylko wskazówki. Uwolnij swoją wyobraźnię, wejdź na http://ehaus24.pl/ i stwórz swoją wymarzoną, romantyczną sypialnię!