Czy wiesz, że...

Nakłonienie dziecka do pójścia spać potrafi nieraz być nie lada wyzwaniem. Wśród rzeczy, które mogą zmienić ten stan rzeczy, sprawiając, że dziecko będzie chętnie kładło się spać należy wymienić atrakcyjne zestawy z pościeli.

Warto zadbać, aby pościel była kolorowa i przyozdobiona postaciami z bajek (np. z filmów Disneya). Wówczas jest większa szansa, że maluch wcześniej położy się spać, zaś jego rodzice będą mieli więcej czasu dla siebie. Na rynku można znaleźć pościele w różnych rozmiarach, dostosowane do wzrostu oraz wieku dziecka. Dla mniejszych pociech, w wieku przedszkolnych najodpowiedniejsze są pościele o wymiarach 140x200 cm. Dla większych dzieci polecane są pościele 160x200 cm. Na rynku można oczywiście również znaleźć pościele dla niemowląt (standardowy rozmiar 105x135 cm). Można spotkać pościele dla dzieci wykonane z różnych materiałów, aczkolwiek najlepsze pod wieloma względami są pościele wykonane z bawełny.

Największe zalety tego materiału to wysoka przepuszczalność powietrza, a także termo chłonność. Ponadto pościele wykonane z bawełny są lekkie oraz miękkie w dotyku. Innym często spotykanym materiałem, z którego są wykonywane pościele dla dzieci jest flanela. Flanela to w zasadzie również bawełna, tyle że poddana specjalnej obróbce, dzięki czemu charakteryzuje się ona większą puszystością a także jeszcze większymi właściwościami termoizolacyjnymi, niż zwykła bawełna. Z tego powodu pościele wykonane z flaneli są ciekawą propozycją szczególnie jeśli chodzi o chłodniejsze pory roku. Ponadto ich puszystość sprawia, że dziecko śpiąc w takiej pościeli będzie czuło się wyjątkowo komfortowo. Komplety pościeli flanelowych są ponadto przystępne cenowo.

Sprawdź pościel dla dzieci 160x200 i 140x200 w bardzo dobrych cenach.

Ich ceny w najpopularniejszych sklepach internetowych wahają się od 80 do 100 zł. Ceny pościeli bawełnianych kształtują się również na podobnym poziomie. Dobrze dobrana pościel dziecięca sprawia, że dziecko czuje się w łóżku komfortowo, zaś wnętrze sypialni, czy pokoju dziecięcego zyskuje cieszący oko i urozmaicający wnętrze element wystroju.