Czy wiesz, że...

Kto wybiegał minimum kilkaset kilometrów w swojej karierze, ten wie, że w tym sporcie bardzo istotnym jest dbać o ciało. Poza klasycznymi masażami, stretchingiem warto także odpowiednio się ubrać. Obuwie przystosowane do stopy biegacze i odzież kompresyjna wybierane są coraz częściej. Wszak, gwarantują zdecydowanie większy komfort podczas treningu. W dzisiejszej publikacji pragniemy szczegółowo przedstawić zastosowanie, działanie oraz możliwości sportowej odzieży kompresyjnej.

Odzież kompresyjna – wprowadzenie

Odzież kompresyjna stworzona jest z elastycznego materiału. Wyważony ucisk na skórę powoduje, że mieśnie pozostają na swoim miejscu. Ponadto, kompresja sprawia, że wszelkiego rodzaju mikrourazy i kontuzje zostają ograniczone.

Rodzaj materiału zastosowany w odzieży kompresyjnej zależy od miejsca w którym zostaje wykorzystany. Materiał użyty w koszulce kompresyjnej jest zupełnie inny od materiału użytego w spodenkach. Jest to spowodowane obciążeniami, które dotyczą danych partii mięśniowych.

Odzież kompresyjna dzięki uciskowi pozytywnie wpływa także na krążenie i dotlenienie organizmu. To ma ogromny wpływ na regenerację, co przekłada się na wyniki i komfort treningu.

Odzież kompresyjna – dla kogo?

Tak naprawdę każdy może zakupić specjalistyczną odzież, gdyż to z całą pewnością nie zaszkodzi. Jednakże tego typu odzież dedykowana jest osobom pragnącym podnieść komfort swojego treningu. W przypadku amatorskiego biegania nie jest to tak ważne, gdyż podczas treningu rzadko łamiemy swoje bariery i wychodzimy poza strefę komfortu.

O ile w amatorskim sporcie znajdują się osoby, które będą krytykować tego typu odzież i traktować jako zbędny dodatek, o tyle wśród profesjonalistów panuje przekonanie, że odzież kompresyjna jest bardzo istotna przy osiąganiu dobrych wyników.

Skarpetki stopki i inna odzież kompresyjna dla Ciebie.