Z życia wzięte

Kupując prezent na urodziny, na gwiazdkę czy mikołajki pasjonatowi motoryzacji, często zastanawiamy się skąd wziąć odpowiedni upominek. Wiele najbardziej znanych opcji to egzemplarze bardzo często wykorzystywane, niemające w sobie nic z oryginalności. Dzisiaj podpowiemy zatem, w którym kierunku należy się udać, aby znaleźć najlepszy prezent dla zmotoryzowanych.

Jaki prezent?

Najciekawsze prezenty to takie, których otrzymania solenizant nawet się nie spodziewa. A pełnię szczęścia osiągamy już wtedy, gdy upominek jest mu najzwyczajniej w świecie potrzebny. Nie inaczej jest w przypadku pasjonatów motoryzacji. Co prawda z praktycznością prezentu też nie należy przesadzać (komplet nowych opon nie brzmi zbyt efektownie), ale z pewnością znajdą się rzeczy, które łączą w sobie funkcjonalność i spełnienie małego marzenia. Mogą to być chociażby nowe pokrowce na fotele - wiele osób urodzonych przed dwoma, trzema dekadami chętnie wróciłoby do lat dziecięcych i zasiadło w pokrowcach w stylu retro (pamiętacie te wykonane z drewnianych koralików?). Tutaj dochodzi też wartość sentymentalną.

Zestaw pielęgnacyjny do samochodu to zawsze przydatny prezent - jeżeli ktoś dba o swoje auto, to na pewno zużywa specyfiki konserwujące w dużych ilościach. Pasjonaci czterech kółek na pewno ucieszyliby się także z kalendarza ze zdjęciami samochodów czy też eleganckich albumów - takie osoby uwielbiają wręcz oglądać ulubione marki w ciekawych ujęciach. Jeżeli mamy przy sobie więcej gotówki to możemy zafundować sesję zdjęciową ukochanego z jego autem, bądź skorzystać z opcji przejazdów sportowymi modelami po specjalnych torach. Taka atrakcja jest co prawda zazwyczaj dostępna tylko w większych miastach, ale każdy maniak samochodowy z chęcią pofatyguje się gdzie trzeba.

Jeżeli osoba obdarowywana jeździ w dalsze trasy to warto zakupić nawigację samochodową. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na jej jakość oraz częstotliwość aktualizowania. Zwykle jeśli zapłacimy więcej, to mamy darmową aktualizację do końca użytkowania. Warto o tym pamiętać, by nie narażać solenizanta na późniejsze koszty.

Gdzie kupić?

W pierwszej kolejności warto zajrzeć do oficjalnych sklepów firmowych. Czasami nasz pasjonat jest szczególnym fanem jednej, konkretnej marki. Niestety, bardzo często takie auta pozostają tylko w sferze jego marzeń. Dlatego też ciekawym i dobrym pomysłem jest, by dany prezent był przynajmniej sygnowany logo danego producenta. Taki zabieg można zastosować na przykład w przypadku sklepu Porsche, gdzie znajdziemy pełno przedmiotów domowego użytku czy ubrań. Przedział cenowy jest naprawdę ogromny, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Ale jeśli chcemy mieć szerszy przegląd, to warto zajrzeć do Sieci. Mówią, że w Internecie jest wszystko. Być może to stwierdzenie jest lekką przesadą, ale z pewnością znajdziemy tam więcej rzeczy, niż moglibyśmy się spodziewać. Więc dlaczego nie szukać tam prezentu dla pasjonatów motoryzacji? Poza sklepami firmowymi, o których mowa wyżej, odnajdziemy tu mnóstwo portali, na których znajdziemy tysiące nowych i używanych przedmiotów związanych z motoryzacją. Fani czterech kółek na pewno docenią małe, sentymentalne gadżety (breloki, bibeloty, małe modele klasycznych marek), jak i nieco droższe, bardziej wyszukane prezenty.

Prezent dla osoby mocno związanej z motoryzacją to rzecz tylko z pozoru łatwa – nietrudno tutaj popaść w kicz i sztampę. Punktem wyjścia powinno być zawsze dobre poznanie potrzeb i preferencji obdarowywanego i dostosowanie do tego upominku – zarówno pod względem ceny, jak i formy.

Artykuł powstał we współpracy z Sklep Porsche.