Z życia wzięte

Już w czasach komunizmu Polacy chętnie sięgali po dobra, dostępne za zachodnią granicą, w tym po chemię i artykuły przemysłowe. Wydawać by się mogło, że obecnie, kiedy wszyscy mają dostęp do tych samych produktów, nie powinno stanowić różnicy skąd pochodzi dany proszek czy płyn, ponieważ wszędzie możemy kupić dokładnie to samo. Nie jest to jednak oczywiste, ponieważ liczba miejsc, w których możemy kupić chemię z Niemiec rośnie wprost proporcjonalnie do liczby ich klientów.

Ten sam producent, lecz inny produkt

Okazuje się, że mimo tego samego producenta, tej samej nazwy, a nawet tego samego opakowania skład produktów dostępnych w Polsce i w Niemczech znacznie się różni. Zdaniem producentów polscy konsumenci mają całkowicie inne oczekiwania niż niemieccy, stad cała różnica. Produkty eskportowane do Polski zawierają o wiele mniej substancji aktywnych, przez co musimy dodać więcej produktu, aby otrzymać tę samą jakość, co nasi sąsiedzi. Podobno niemiecki klient jest bardziej oszczędny, zużywa mniej produktu, więc wymaga bardziej skoncentrowanej dawki.

Warto również zauważyć, że w Polsce obowiązują inne przepisy odnośnie do składu detergentów. Np. mogą występować w nich fosforany, które nie szkodzą zdrowiu i zwiększają skuteczność prania, lecz znacznie zanieczyszczają środowisku. W Niemczech takie substancje są surowo zabronione, więc jest to kolejny czynnik wpływający na zmianę składu.

Sprawdźmy jak wygląda to w praktyce - porównajmy proszki do prania z Niemiec z jednego z najpopularniejszych sklepów internetowych. Różnica przy 5kg proszku Vizira to aż 7 zł w stosunku do ceny w supermarkecie. Za dokładnie taki sam produkt.

Cena adekwatna do jakości?

Produkty niemieckie są w Polsce nieco droższe niż ich „polskie” odpowiedniki dostępne w supermarketach. Na taką sytuację największy wpływ ma z pewnością koszt transportu z Niemiec, a także różnica w cenie zakupu np. dla małych hurtowni i wielkich supermarketów. Mimo tego, konsumenci w Polsce widzą i doceniają różnicę porównując polskie i niemieckie detergenty. W sklepie czysto-w-domu.pl oferta niemieckich środków czystości regularnie powiększa się. Jeśli więc mamy otrzymać lepszej jakości produkty w podobnej cenie, a dodatkowo zużywać ich znacznie mniej, warto wybrać skuteczne i sprawdzone rozwiązania z Niemiec.

Więcej na temat chemii gospodarczej z Niemiec można przeczytać pod tym linkiem: http://nufi.pl/dlaczego-warto-kupowac-chemie-niemiec-internet/