Czy wiesz, że...

W dzisiejszych czasach klimatyzacja jest obowiązkowym wyposażeniem każdej firmy czy instytucji, coraz bardziej popularna staje się również w prywatnych domach czy mieszkaniach. Nic w tym dziwnego, skoro jest prostym i zdrowym sposobem na męczące upały.

Co decyduje o wyborze odpowiedniego klimatyzatora ?

Przy wyborze odpowiedniego typu klimatyzatora do swojego mieszkania, domu czy firmy ważnych jest kilka czynników. Przede wszystkim dobór odpowiedniej mocy chłodniczej – nie może być ona ani za mała ani zbyt duża, aby klimatyzator działał poprawnie, a Państwo mogli cieszyć się jego możliwościami. W przeciwnym razie nie przyniesie on oczekiwanych skutków i nie posłuży wam w sposób w który powinien. Obecnie coraz częściej klienci decydują się również na modele które nie tylko chłodzą, ale w przejściowych, chłodniejszych okresach potrafią również dogrzać mieszkanie. Ważny jest również wybór między opcją pojedynczą, a tzw. multisplit, którą wyróżnia to że do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć kilka urządzeń wewnętrznych. Jeżeli nie chcemy lub nie mamy miejsca na dostawianie kolejnych urządzeń na zewnątrz budynków a mimo tego chcielibyśmy chłodzić na raz kilka różnych pomieszczeń niezależnie od siebie, to rozwiązanie to jest idealne. Ostatnim elementem pozostaje wygląd urządzenia – większość firm w swojej ofercie posiada wiele modeli, tak aby każdy mógł dopasować go do wystroju mieszkania. Ostatnio ogromną popularnością cieszą się modele imitujące obrazy, na pulpitach których można wyświetlać dowolne zdjęcia.

Jak zamontować klimatyzator ?

Większość firm, zarówno z Krakowa jak i pozostałych części kraju poza sprzedażą klimatyzatorów zajmuje się również profesjonalnym ich montażem i serwisem. Przeciętny użytkownik nie będzie w stanie sam zamontować klimatyzatora – nawet jeśli wystarczy podłączyć go do istniejącej już instalacji. Tym, jak również i zaprojektowaniem całej instalacji od początku do końca zajmą się profesjonaliści. Firmy mają w swych ofertach specjalne rabaty udzielane klientom przy zakupie i montażu urządzenia – jest to więc dla klientów najbardziej opłacalna opcja.

Serwis klimatyzacji

Aby zakupiony przez państwa sprzęt działał poprawnie nie wystarczy tylko odpowiednio go zamontować. Konieczna jest również coroczna wymiana filtrów, które zbierają kurz, pyłki i inne zanieczyszczenia. Zarówno tym jak i naprawą ewentualnych usterek zajmą się fachowcy, którzy do dyspozycji klientów są właściwie o każdej porze dnia, a w sytuacjach wyjątkowych nawet w nocy.

Na stronie ahs-krakow.pl – montaż klimatyzatorów Kraków i okolice. Sprawdź!

Dlaczego więc warto zdecydować się na montaż klimatyzacji ?

Klimatyzacja to przede wszystkim czyste i zdrowe powietrze. Dzieki niej nie tylko latem doznamy przyjemnego chłodu ale w miesiącach przejściowych z powodzeniem dogrzejemy swoje mieszkanie.