Z życia wzięte

Obecne możliwości podsłuchu telefonów nie ograniczają się tylko do nagrywania rozmów, lecz obejmują właściwie każdą aktywność, którą można wykonać w aparacie telefonicznym. Zarówno podsłuch, jak i inne funkcje są na tyle dyskretne, że naprawdę niełatwo je znaleźć.

Dzieje się tak za sprawą oprogramowania Spyphone, które po zakupie licencji, pobraniu jej przy włączonej opcji przesyłu danych, zainstalowaniu i aktywacji za pomocą uzyskanego klucza dostępu zapewnia dyskretny monitoring i podsłuch telefonu. Cały proces zajmuje bardzo mało czasu, a osoba niepokojąca się niewłaściwym używaniem telefonu, który zakupiła zyskuje całkiem sporo możliwości, by przekonać się o słuszności swoich podejrzeń.

Kiedy przyda się aplikacja szpiegowska?

Podsłuch telefonu poszerzony o kompleksowy jego monitoring przyda się w wielu sytuacjach. Skorzystać z niego mogą rodzice zatroskani o to, z jakimi treściami może się spotkać ich dziecko, w nawet przypadkowy sposób. Partnerzy znajdujący się w problemowych sytuacjach wymagających dużych pokładów zaufania także w sposób niezauważony sprawdzą, czy nie są oszukiwani. To także rozwiązanie skierowane do pracodawców, mogących sprawdzić, oczywiście po uprzednim powiadomieniu nagrywanej osoby, że telefon jest monitorowany. Osoba nieznająca nazwy oprogramowania nie dojdzie, jakie konkretnie aktywności podlegają monitoringowi. Istnieje bowiem raczej mała możliwość, że dojdzie do nazwy dobrze zagnieżdżonego programu. Owszem, poprzez analizę aplikacji działających w tle można wychwycić działania programu, jednak w praktyce nie rzuca się on w oczy, będąc dobrze zakamuflowanym.

Co może oprogramowanie szpiegowskie?

Do prawidłowego funkcjonowania programu potrzebujemy jedynie połączenia internetowe, co w dobie gigabajtowych pakietów internetowych nie jest żadnym problemem. Łączność z Internetem umożliwia przesyłanie danych na platformę, do której możemy mieć dostęp w każdej chwili. Już nawet podstawowe wersje aplikacji niosą za sobą duże spektrum możliwości. Wymieńmy najważniejsze: nagrywanie rozmów, a nawet otoczenia, kontrola wiadomości SMS, monitoring zdjęć, dostęp do listy wykonywanych połączeń oraz kontaktów z książki telefonicznej. Użytkownicy otrzymują też zawiadomienia na temat wymiany karty SIM. W bardziej zaawansowanych wersjach posiadacze (nie mylić z użytkownikami) telefonu mogą dokonywać podsłuchu telefonu prowadzonego na żywo. Obejmują one także monitoringiem popularne komunikatory, jak WhatsApp lub Skype’a czy portale społecznościowe. Daje to bardzo duże możliwości na skuteczny monitoring telefonu, dzięki któremu zyskujemy pewność, że telefon jest właściwie używany. Tutaj warto też wiedzieć, że bardziej zaawansowane aplikacje są w pełni kompatybilne z najnowszymi wersjami systemowi Androida od wersji 4.4 x (Kit Kat).

Czy może dojść do odkrycia działania oprogramowania?

Jak z każdego typu oprogramowanie, tak i to może zostać odkryte. Dziać się to może, gdy na telefonie zostanie zainstalowane oprogramowanie innego producenta branży szpiegowskiej. Jednak po co użytkownik telefonu miałby podsłuchiwać własne rozmowy? Ryzyko ujawnienia się oprogramowania jest w tym wypadku znikoma. Bardziej trzeba byłoby zwracać uwagę na to, że po wymuszonym zamknięciu aplikacji, trzeba ją na nowo włączyć, gdyż nie następuje wtedy automatyczne jej uruchomienie. Całkowite ukrycie programu nie jest możliwe ze względu na specyfikę systemu Android, jednak znikoma inwazyjność i po prostu dobre ukrycie podsłuchu i monitoringu w jednym pozwalają na korzystanie ze Spyphone’a, będąc przy tym spokojnym o to, że działanie to nie zostanie wykryte.