Czy wiesz, że...

Coraz więcej osób zastanawia się, czym dokładnie jest networking. W naszym codziennym języku, pojawia się coraz to więcej nowych słów. Dobrze jest zatem wiedzieć, na co dokładnie należy zwracać uwagę, jeśli chodzi o ich rozumienie. Dobrze jest też wiedzieć, co dokładnie dane słowa oznaczają. W przypadku słowa networking, mamy do czynienia ze zlepkiem słów z języka angielskiego. Słowami tymi są oczywiście „net” czyli sieć oraz „work” czyli praca. W wolnym tłumaczeniu, możemy rozumieć zatem networking jako prace w sieci. Nie jest to jednak do ko ńca właściwe tłumaczenie.

 

Jak rozumieć networking?

Jeśli dobrze chcemy zrozumieć definicję networkingu, musimy pójść o krok dalej. Warto wiedzieć, że jeśli mowa o tym, czym dokładnie jest networking, to spokojnie można to porównać do tak zwanej pracy zespołowej. Nie tylko w obrębie jednej firmy czy jednej, bardzo ściśle określonej grupy osób. Networking jest bowiem niczym innym jak pracą w miejscu, gdzie pracują też inne grupy osób oraz wymianą zawodowych doświadczeń. Wymiana tych informacji może się odbywać oczywiście za pomocą Internetu. Jest to nie tylko bardzo wygodne, ale też w znacznym stopniu usprawnia pracę. To jednak nie wszystko, czym dokładnie jest networking. Co jeszcze należy rozumieć pod tym właśnie pojęciem?

Inny wymiar networkingu

Networkingiem, można tez śmiało nazwać spotkania biznesowe, które także będą oscylowały w tematyce wymiany doświadczeń. Mogą być to jednak spotkania zarówno pracowników firm, jak również, na przykład blogerów. Chodzi w nich przede wszystkim o to, aby nawiązywać nowe kontakty, rozwijać się i przede wszystkim – dać się poznać innym. To także pewien element rozwoju zawodowego. Dzięki tego typu spotkaniom, organizowanym w bardzo różnych miejscach, np. salach konferencyjnych, szkoleniowych czy po prostu – w odpowiednio dopasowanej do tego celu kawiarni – są bardzo rozwijające. Dobrze jest zatem korzystać z takich możliwości. To dla nas bardzo duża szansa na rozwój, nie tylko ten zawodowy, ale także osobisty.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.krakow.blpolandcom – czym jest networking. Z całą pewnością, znajdziecie tam wszystko to, co o networkingu wiedzieć powinniście.