Z życia wzięte

Znajomość języka angielskiego to w obecnej rzeczywistości kwestia podstawowa. Nawet jeśli teraz Twoje dziecko nie potrzebuje na co dzień szczególnych umiejętności językowych, już wkrótce to się z pewnością zmieni. Ciekawe studia, dobra praca, zagraniczne podróże – tego wszystkiego zapewne pragniesz dla swojego dziecka i wszędzie tam doskonała znajomość języka angielskiego może okazać się kluczowa. Jako troskliwy i myślący o przyszłości dziecka rodzic, zastanawiasz się pewnie, co zrobić, aby nauka angielskiego była naprawdę skuteczna i aby Twoje dziecko skorzystało na tym już teraz, np. w szkole, a także w przyszłości, np. w staraniach o wymarzoną pracę. Nic prostszego – wybierz obóz językowy.

Zanurzony w języku angielskim, czyli zagraniczny obóz językowy

Nic tak nie pomaga w nauce języka obcego, jak przebywanie w środowisku naturalnym dla danego języka. Wyjazd za granicę to doskonała szansa na podniesienie umiejętności językowych, która niesie ze sobą także wiele innych korzyści. Owo zanurzenie się w języku angielskim, jakie daje pobyt np. w Anglii lub Irlandii, to obcowanie z językiem obcym 24 godziny na dobę, w każdym miejscu, z każdej strony. Nauka w takiej właśnie formie z pewnością będzie zdecydowanie bardziej skuteczna w porównaniu z najczęściej nudnymi i nielubianymi przez dzieci zajęciami szkolnymi. Jednak, aby czas spędzony na zagranicznym obozie językowym był naprawdę owocny, a nauka przyniosła zadowalające efekty, pamiętaj, aby wybrać odpowiednia ofertę.

O czym warto pamiętać decydując się na obóz językowy dla dzieci i młodzieży?

Po pierwsze, obóz powinien był intensywny, czyli zakładać około 100 godzin praktycznych zajęć i komunikacji w języku angielskim podczas 10- dniowego wyjazdu. Równie ważne jest, aby dzieci miały nieustanny kontakt z native speakerami. Rozmowy w języku polskim z nauczycielami i rówieśnikami nie pomogą w nauce języka angielskiego. Jedynie konieczność posługiwania się językiem obcym właśnie w codziennych, niemal nieustannych konwersacjach z native speakerami, przyniesie oczekiwane rezultaty.

Po drugie, grupy uczestników powinny być niewielkie, gdyż tylko takie rozwiązanie gwarantuje, że dziecko będzie brało aktywny udział w zajęciach i konwersacjach.

Po trzecie, niezmiernie istotne jest, aby zajęcia miały charakter praktyczny. Przeniesienie szkolnych ławek z Polski do Anglii lub Irlandii nie pomoże dzieciom w nauce swobodnego porozumiewania się w języku angielskim. Zajęcia realizowane podczas zagranicznego obozu językowego powinny być przede wszystkim rozmową i dotyczyć codziennych sytuacji życiowych.

Zalety zagranicznych obozów językowych

Poza możliwością obcowania z językiem angielskim oraz intensywnej jego nauki, obozy zagraniczne niosą korzyści w postaci poznawania obcej kultury i tradycji, odkrywania nowych miejsc oraz ich historii. To także doskonała sposobność dla Twojego dziecka do nauki samodzielności, tolerancji i szacunku do tego, co inne i obce.

W Polsce może być równie skutecznie i ciekawie, czyli obóz językowy w kraju

Jeśli obawiasz się zagranicznego wyjazdu swojego dziecka lub masz jakiekolwiek inne wątpliwości w tej kwestii, zastanów się nad obozem językowym organizowanym w Polsce. Takie rozwiązanie może być równie skuteczne i interesujące dla Twojego dziecka, co obóz zagraniczny. Ważne jednak, aby przy wyborze konkretnej oferty kierować się tymi samymi kryteriami, co przy wyborze obozu zagranicznego. Intensywna nauka, zajęcia praktyczne, małe grupy uczestników i kontakt z native speakerami – tylko takie elementy wyjazdu językowego mogą zagwarantować jego skuteczność.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko mówiło po angielsku, zyskało pewność siebie i doświadczyło czegoś naprawdę wyjątkowego, wejdź po prostu na https://angloville.pl/!