Magazyn Kulturalny

Oryginalny i ciekawy wystrój wnętrza to nie rzeczy kupowane z katalogów i wystaw, ale takie elementy, których nie spotkamy u nikogo innego. Są na to sprawdzone sposoby.

Dopasujesz bez problemu
Jeżeli mamy wystarczającą, czyli dosyć sporą, ilość gotówki to możemy chociażby wziąć udział w takich wydarzeniach jak aukcje sztuki. To tam z pewnością znajdziemy takie dzieła, które będą nie tylko wspaniale zdobiły nasze ściany, ale też będą przykuwały wzrok wszystkich odwiedzających nas osób, a przy tym stworzą wyjątkową atmosferę niemal w każdym pomieszczeniu, w którym zdecydujemy się je umieścić. Doskonale sprawdzą się zarówno w klasycznych wnętrzach, jak również w nowoczesnych pomieszczeniach. Można tutaj zdecydować się nie tylko na popularną w takich przypadkach grafikę. Warto w tej kwestii poradzić się dobrego dekoratora wnętrz.

Od czegoś trzeba zacząć...
Kolekcjonowanie tego typu obrazów przede wszystkim warto rozpocząć od zdobycia podstawowej wiedzy na temat sztuki, jej obecnych trendów, a także na temat ich nabywania. Zanim więc zdecydujemy się odwiedzić dom aukcyjny warto też zobaczyć niejedną galerię sztuki, ponieważ być może tam znajdziemy coś, co nas zainteresuje i od czego będziemy mogli rozpocząć naszą kolekcjonerską pasję. Za stosunkowo niskie ceny można zwykle nabywać prace mniej znanych i młodych artystów, którzy chętnie promują w ten sposób swoją twórczość. Oczywiście decydując się już na kupo nie powinniśmy myśleć tylko o samej cenie, ale przede wszystkim o tym, co będzie nam się podobało i spełni nasze oczekiwania.

Bogata oferta niemal na każdą kieszeń
Kiedy już będziemy gotowi na to, aby wybrać się na aukcje malarstwa to również w naszym kraju bez problemu znajdziemy odpowiedni dom aukcyjny, w którym będziemy mogli kupić to, co nas najbardziej interesuje. Tutaj ceny zaczynają się już nawet od kilku czy kilkunastu tysięcy złotych, a w ofercie zwykle znajdziemy dzieła zarówno polskich jak i zagranicznych artystów. Nie brakuje ani klasyków, ani artystów młodego pokolenia, czyli każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Bez problemu powinniśmy trafić również na grafiki czy plakaty, które z pewnością nie osiągają zawrotnych cen. Przede wszystkim należy śledzić na bieżąco organizowane wydarzenia, aby nie przeoczyć żadnej ciekawej okazji.

Kilka rad na sam początek
Warto szukać okazji, ponieważ od czasu do czasu można na przykład trafić na jakieś drobne prace znanych artystów, a także takich które powstały na początku okresu ich twórczości. Tym sposobem można zasilić swoje zbiory o znane nazwiska. Dzisiaj można brać udział w aukcjach sztuki również telefonicznie lub, co jeszcze wygodniejsze, przez internet, ale wielu specjalistów poleca jednak tradycyjną metodę, czyli osobiste uczestnictwo w tego typu wydarzeniach. Dzięki temu nie damy aż tak bardzo ponieść się emocjom, a interesujący nas obraz widzimy na własne oczy, co sprawia, że łatwiej jest podjąć słuszną decyzję. Zanim przystąpimy do licytowania dzisiaj zwykle możemy zapoznać się z katalogiem wystawianych dzieł.

Malarstwo, rzeźba czy inne formy sztuki to nie tylko piękny wystrój wnętrz, ale również ogromna satysfakcja z posiadania czegoś wyjątkowego oraz inwestycja, która może przynieść nawet bardzo duże korzyści.