Magazyn Kulturalny

Rzeszowski Dom Kultury i Samorządowa Rada Osiedla Krakowska Południe zapraszają wszystkich mieszkańców Rzeszowa na dwudniowy Międzyosiedlowy Festiwal "Odkrywamy talenty (artystyczne i sportowe)" – scena na Krakowskiej Południe, który odbędzie się w dniach 

 

17 – 18 czerwca 2017 roku na placu przy ul. Zbyszewskiego w Rzeszowie. Impreza została sfinansowana ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok.

Celem festiwalu jest wyłonienie talentów artystycznych i sportowych oraz umożliwienie mieszkańcom Rzeszowa zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności. Festiwal będzie składał się z czterech konkursów: sportowego, muzycznego, tanecznego i plastycznego, a udział w nim wezmą zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe. Sceniczne prezentacje 88 uczestników ocenią znane postacie rzeszowskiego świata muzyki, sportu i sztuk plastycznych: Zbigniew Jakubek (pianista, aranżer, kompozytor), Brygida Sakowska-Kamińska (mistrzyni akrobatyki, trener) oraz Arkadiusz Andrejkow (artysta, twórca murali).

Konkursy zostaną przeprowadzone w sobotę 17 czerwca 2017 roku od godziny 14:00 na scenie znajdującej się na osiedlu Krakowska Południe przy ul. Zbyszewskiego. Dzień później, w niedzielę 18 czerwca 2017 roku o godzinie 15:00 odbędzie się prezentacja zwycięzców.

Wstęp na dwudniowy festiwal jest bezpłatny.

Zadanie pod nazwą Międzyosiedlowy Festiwal "Odkrywamy talenty (artystyczne i sportowe)" - scena na Krakowskiej Południe otrzymało 1600 głosów mieszkańców, w wyniku czego znalazło się na szóstym miejscu w III Kategorii Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Impreza będąca jednym ze zwycięskich zadań jest realizowana przez Rzeszowski Dom Kultury oraz Samorządową Radę Osiedla Krakowska Południe.

odkrywamy talenty