Magazyn Kulturalny

Rzeszowski Dom Kultury filia Country zaprasza miłośników gitarowych brzmień do udziału w bezpłatnych warsztatach „No i gitara!”, które odbędą się 16 września 2017 roku. Oferta skierowana jest do gitarzystów średniozaawansowanych powyżej 13 roku życia. Zgłoszenia uczestników potrwają do 1 sierpnia 2017 roku. Liczba miejsc jest ograniczona.

Uczestnicy warsztatów „No i gitara!” zostaną przygotowani do prezentacji scenicznej i nagrania w studiu, poznają zasady zachowania na scenie i komunikacji między akustykiem a wykonawcą. Poznają także triady, skale, koło kwintowe, improwizacje, pentatonikę oraz tonacje. Na zakończenie warsztatów, tuż przed otwartym koncertem zespołów Pusta Przestrzeń oraz The Key Story, wszyscy uczestnicy warsztatów wspólnie wykonają na scenie przygotowane wcześniej utwory.

Gitarowe warsztaty poprowadzi Marcin Sopel (instruktor nauki gry na gitarze w Rzeszowskim Domu Kultury) oraz Jakub Borowiec (realizator dźwięku w Rzeszowskim Domu Kultury). Udział jest bezpłatny, a zgłoszenia uczestników będą przyjmowane do dnia 1 sierpnia 2017 roku. Warsztaty odbędą się w sobotę 16 września 2017 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Country, zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Herbowej 3. Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne do pobrania na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl

No i gitara.