Z życia wzięte

Wielu rodziców ma problem ze zmotywowaniem swoich pociech do nauki. Każdy z nas oczywiście by chciał, aby jego dziecko miało potrzebę samodzielnego poszerzania swojej wiedzy, było kreatywne i bardziej ciekawe otaczającego go świata. Najgorsze co możemy zrobić to zmuszać je do nauki siłą, w ten sposób osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. Zdobywanie wiedzy to nie tylko przyswajanie suchych faktów. Nauka powinna być przede wszystkim przyjemnością dla naszego dziecka.

Kluczem do osiągnięcia sukcesu są odpowiednie akcesoria i podręczniki szkolne. Dobrze dobrane gadżety oswoją i umilą naukę. Rodzice powinni zadbać o to by szkoła kojarzyła się dziecku pozytywnie.

Jaki tornister?

Opiekunowie pierwszoklasistów często zapominają o tym, że plecaki, tornistry, książki, piórniki i pozostałe akcesoria szkolne dość sporo ważą. Naprawdę warto wydać trochę więcej pieniędzy by tornister naszego dziecka był jak najlżejszy.

Często wybierając pierwszy plecak kierujemy się wyłącznie opinią naszego dziecka. Niestety nie jest to do końca dobre podejście, ponieważ maluchy głównie zwracają uwagę tylko na wygląd, czyli na obrazek umieszczony na tornistrze. Oczywiście ważne jest by dziecko brało aktywny udział w procesie zakupu, jednak rodzice powinni nad tym czuwać. Nie można zapominać o tym, że tornister przede wszystkim powinien być trwały, lekki i wygodny. Rozwiązanie jest proste, sporządźmy listę sprawdzonych tornistrów i pozwólmy dziecku wybrać model, który mu najbardziej odpowiada.

Wybór piórnika

Piórnik jest jednym z najważniejszych przyborów szkolnych. Mogłoby się wydawać, że nie ma znaczenia jaki piórnik się wybierze, byle był ładny i kolorowy. Nic bardziej mylnego. Oczywiście musi być on atrakcyjny dla dziecka, ale przede wszystkim powinien być funkcjonalny, czyli tak zaprojektowany by łatwo można było utrzymać w nim porządek. Pamiętajmy, że w piórniku nasz mały uczeń musi pomieścić mnóstwo rzeczy takich jak: klej, nożyczki, linijkę oraz przybory do pisania i malowania.

Przybory do pisania

Okres wczesnoszkolny to przede wszystkim nauka pisania. Czynność ta nie sprawia większości dzieci przyjemności. W celu zwiększenia ich motywacji warto pomyśleć nad zakupem pióra lub długopisu ozdobionego motywem ze znanej bajki. Na szczęście obecnie zakup takiego gadżetu nie sprawia już większego problemu. Nauka pisania z pomocą pióra, na którym znajduje się postać z ukochanego filmu lub serialu może być znacznie przyjemniejsza. Co warte uwagi w wielu sklepach można kupić nawet całe zestawy przyborów szkolnych z określonym motywem.