Uroda

Każda kobieta przechodziła przez podobny dramat. Do wyjścia zostało niewiele czasu, a paznokcie wciąż niepomalowane, sukienka nie wybrana a na głowie bałagan.

 

Czas największym wrogiem

Mężczyźni mają tę przewagę nad kobietami, że wystarczy im szybki prysznic, wyciągnięcie z szafy koszuli zwieńczone skropieniem ciała przy pomocy perfum i już są gotowi do wyjścia. Płeć piękna, właśnie dlatego jest piękna, że do przygotowania się potrzebuje o wiele więcej czasu.

A tego czasem bywa za mało. Jesteś umówiona na konkretną godzinę, jednak domowe i zawodowe obowiązki znów dały o sobie znać? Miał być bal na miarę festiwalu w Opolu, a twój makijaż wciąż niegotowy? Spokojnie, nawet, gdy do wyjścia zostało tylko kilka chwil, wciąż możesz olśniewać.

Została godzina

Uff, to bardzo dużo czasu. W przeciągu 60 minut spokojnie zdążysz ze wszystkim. Zdecyduj co jest dla ciebie najważniejsze i na co potrzebujesz najwięcej czasu. Odpowiednie jego zaplanowanie sprawi, że nie będziesz musiała stresować się spóźnieniem.

Zacznij od najważniejszego, czyli szybkiego prysznica i umycia włosów. Szczególnie zadbaj o twarz i szyję, bowiem to te części ciała przyjmują największą dawkę kosmetyków. Włosów nie susz przy pomocy suszarki. Lepiej zrobić to ręcznikiem. Jeżeli masz gęste i długie włosy delikatnie je podsusz. Powinny wyschnąć przed wyjściem.

Następnie przejdź do makijażu. Przy ograniczonej ilości czasu nie warto eksperymentować. Musisz postawić na sprawdzone rozwiązania. Jeżeli potrafisz zrobić kreski, z pewnością zdążysz. Do tego dołóż podstawowe kosmetyki, takie jak np. cień do powiek czy szminka. Pamiętaj, odpowiedni makijaż to połowa sukcesu.

Drugą połową jest dobór stroju. Mając jeszcze kilka minut zapasu możesz pozwolić sobie na przymierzenie więcej niż jednej sukienki. Mimo wszystko nie zastanawiaj się nad nią zbyt długo. Są jeszcze buty i torebka.

Makijaż Opole w 30 minut

Nie ma co się oszukiwać – to ostatni dzwonek. Pod prysznicem nie możesz spędzić więcej niż 10 minut. Z wysuszeniem włosów też może być problem, dlatego postaw na suchy szampon. Jest to dobre, krótkofalowe rozwiązanie.

Została jeszcze kwestia makijażu. Nie ma co się łudzić, nie będzie to opolski makijaż prosto z festiwalu. Tutaj liczy się szybkie, zdecydowane działanie. Musisz odstawić na bok pomysł o imprezowym makijażu. Rozwiązaniem jest naturalność. Podkreśl swoje atuty przy pomocy niewielkiej ilości kosmetyków. Delikatna kreska, trochę różu i pastelowa szminka na ustach.

Stawiaj na jakość

Niezależnie, czy na przygotowanie się do wyjścia masz 2 godziny, czy kwadrans, zawsze stawiaj na jakość. W zrobieniu idealnego makijażu nie pomoże duża liczba użytych kosmetyków, ale mądre ich połączenie.

Im bardziej zadbasz o swój makijaż, tym większe zrobisz wrażenie. Zrób swój makijaż - Opole to doskonałe miejsce z dobrymi cenami. Dlatego pamiętaj, by zawsze na pierwszym miejscu stawiać jakość jego wykonania.