Czy wiesz, że...

Choć może to dziwić, ale w XXI wieku nie wszędzie jest pociągnięta instalacja elektroenergetyczna. Wynika to i z ukształtowania terenu, ale również z dość dużych powierzchni niezasiedlonych.

Na co dzień prąd po prostu nie jest tam potrzebny, a w przypadku imprezy w plenerze, prac w lesie czy też budowy domu bez problemu można zdecydować się na wynajem agregatów prądotwórczych. Takie rozwiązanie – uzależnione od naszych potrzeb i możliwości jest doskonałym rozwiązaniem zawsze wtedy, gdy potrzebujemy odpowiedniej mocy zasilania w pewnym okresie. Agregat prądotwórczy 10kw, jak i modele o wyższych mocach są dobierane na podstawie zakładanej potrzebnej mocy. Im więcej urządzeń, tym sprzęt powinien być bardziej wydajny.

Postaw na agregaty prądotwórcze – wynajem od ręki

Przede wszystkim agregat prądotwórczy 40 kw to urządzenie, które jest niezbędne w wielu branżach. Przede wszystkim gwarantuje główne lub dodatkowe zasilanie wszędzie tam, gdzie nie możemy się podłączyć lub mamy utrudniony dostęp do sieci elektroenergetycznej. W ten sposób różnego rodzaju urządzenia korzystają, z mocy, którą generuje agregat prądotwórczy. Wynajem jest najlepszym sposobem, gdy potrzebujemy sprzętu okazjonalnie lub też w ramach działalności czy prac wykorzystujemy urządzenia o różnych mocach i nie chcemy mieć ich na stanie. Przede wszystkim cichy agregat prądotwórczy 100 kw sprawdza się na różnego rodzaju wydarzeniach związanych z rozrywką, kulturą czy też sportem. Oprócz tego jest to niezbędny sprzęt na biwaku, działce rekreacyjnej czy w garażu, do którego nie doprowadzono prądu. Przydaje się także na budowach i w trakcie robót. Są również takie instytucje, które obowiązkowo muszą mieć agregat prądotwórczy na wyposażeniu, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na brak prądu. Takie warunki na przykład muszą zapewnić szpitale.

Awaryjne źródło energii

W wielu domach i firmach agregat prądotwórczy cichy pojawia się jako dodatkowe źródło energii szczególnie, gdy ulokowane są poza aglomeracją miejską. Poza tym kompaktowe urządzenie o niewielkiej mocy gwarantuje bezpieczeństwo. Firmy organizujące eventy często korzystają z opcji wynajmu, ponieważ jest ona relatywnie tańsza niż zakup i serwisowanie własnego sprzętu. W warunkach pozamiejskich sprawdzają się przede wszystkim urządzenia mobilne, które łatwo jest transportować. W ten sposób nawet sprzęt o dużej mocy możemy postawić, gdziekolwiek tylko chcemy. Wynajem agregatów w pewien sposób zwalnia nas również z konieczności sprawdzania jego stanu technicznego, ponieważ tym zajmuje się właściciel. Przy okazjonalnym zapotrzebowaniu na taki sprzęt taka opcja po prostu nam się będzie opłacać, szczególnie gdy potrzebujemy sprzętu o wysokich parametrach technicznych, który jest bardzo drogi.