Zdrowie

Nie każda osoba borykająca się z wadą wzroku jest miłośnikiem noszenia okularów. Czasem przeszkadzają nam one w prowadzeniu aktywnego trybu życia. Innym razem zaś nie możemy ich nosić ze względu na specyfikę wykonywanej pracy. Okulary z powodzeniem jednak zastąpimy soczewkami kontaktowymi. Jak je prawidłowo dobrać?

Sprawdź ewentualne przeciwwskazania

Dobór soczewek kontaktowych nie jest aż tak skomplikowaną czynnością, jak mogłoby się wydawać, choć rzeczywiście pod uwagę należy wziąć wiele parametrów. Wiążą się one nie tylko z rodzaje wady wzroku, ale i indywidualnymi preferencjami, odnoszącymi się między innymi do długości ich użytkowania czy też koloru.

 

Zanim jednak skorzystamy z usług optyka online lub udamy się do placówki stacjonarnej, warto upewnić się, czy nie mamy żadnych przeciwwskazań zdrowotnych co do noszenia soczewek kontaktowych. Istotne jest również to, abyśmy akceptowali i byli zdolni do przestrzegania wszelkich procedur, jakie wiążą się z ich użytkowaniem i konserwacją. Dbałość o higienę narządu wzroku i zdyscyplinowanie to kluczowe kwestie, jeżeli nie chcemy, by soczewki kontaktowe naruszyły oko.

 

Dobierz soczewki do rodzaju wady i własnych preferencji

 

Jeżeli żadne przeciwwskazania nas nie dotyczą, pora na wybór odpowiednich soczewek kontaktowych. Na rynku dostępnych jest wiele zróżnicowanych rozwiązań, o czym przekonuje asortyment Trendy Opticians - https://trendyopticians.pl/soczewki-kontaktowe . W ofercie internetowego sklepu optycznego znaleźć możemy markowe szkła kontaktowe, które są przeznaczone zarówno dla krótkowidzów oraz dalekowidzów, jak i osób cierpiących na astygmatyzm.

 

Jedyne, co musimy zrobić to dopasować rodzaj soczewek kontaktowych do wady, jaką posiadamy. W tym celu warto posiłkować się zaleceniami lekarskimi. Do wyboru mamy bowiem szeroką gamę soczewek progresywnych, torycznych oraz sferycznych. Bez konsultacji z lekarzem trudno nam będzie ustalić najważniejsze ich parametry, w tym krzywiznę, moc sferyczną/cylindryczną czy też oś.

 

Więcej swobody mamy, jeżeli chodzi o dobór soczewek pod względem długości użytkowania. Wówczas liczą się głównie nasze indywidualne preferencje. Opcji mamy wiele: soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, a nawet kwartalne. Dużym zainteresowaniem cieszą się również soczewki day&night, czyli do ciągłego noszenia przez 7 dni i 6 nocy.

 

W ofercie TrendyOpticians dostępne są również soczewki pozwalające na zmianę naturalnej barwy tęczówki oka. Stanowią one rozwiązanie idealne dla osób, które lubią eksperymentować ze swym wyglądem.