Czy wiesz, że...

Oświetlenie typu LED, w tym taśmy z ledami, to dość nowy produkt, który od momentu pojawienia się na polskim rynku zyskuje coraz szerszą rzeszę zwolenników. Jej zastosowanie jest wszechstronne, a lista pomysłów na jej wykorzystanie jest bardzo długa. Oto najbardziej popularne pomysły na to, gdzie może się pojawić taśma LED z pilotem.

Salon

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w domu, które spełnia szereg różnych funkcji. Z jednej strony jest to miejsce do spotkań z rodziną i znajomymi przy różnych okazjach, a z drugiej, jest to również miejsce, gdzie chcemy odpocząć po pracy w miłej atmosferze. Taka różnorodność wymaga zastosowania różnego typu oświetlenia. Oprócz lamp wiszących, które zapewnią nam pełną jasność podczas posiłku przy stole, świetnie się sprawdzi również oświetlenie nastrojowe, dyskretnie nadające wnętrzu przyjemną atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.

Więcej na: wasserman.eu

W tej roli doskonale sprawdzą się taśmy LED, które można wykorzystać jako podświetlenie sufitu, wnęki ściennej czy półek. Dzięki sterowaniu pilotem można swobodnie zmieniać kolor światła i jego intensywność, co pozwala dopasować ją do naszych potrzeb w danej chwili.

Przy okazji warto dodać, że wnęka, półka czy sufit podświetlony taśmą LED będzie pełnić nie tylko rolę funkcjonalną, ale również dekoracyjną.

Schody

Drugim miejscem, w którym świetnie sprawdzi się taśma LED, są schody. Ciemność na klatce schodowej to nie jest dobry pomysł, a stałe świecenie światła górnego nie zawsze jest możliwe. Rozwiązaniem salomonowym jest zastosowanie taśmy ledowej, która podświetli schody i zapewni bezpieczeństwo podczas ich użytkowania.

I tutaj, podobnie jak w przypadku użycia taśmy LED do oświetlenia salonu, schody oświetlone taśmą LED będą ciekawym elementem aranżacji wnętrza. Możliwość zmiany koloru sprawi, że nie znudzą się i w prosty sposób będzie można zmienić ich wygląd.

Sypialnia

Kolejnym pomieszczeniem w domu, w którym LEDy sprawdzą się znakomicie, jest sypialnia. Tutaj również na pierwszy plan wysuwa się możliwość dopasowania natężenia i koloru światła do naszego nastroju i potrzeb. Dzięki pilotowi sterowanie odbywa się zdalnie, bez konieczności wstawania, co w sypialni, miejscu służącemu bądź co bądź do wypoczynku, ma ogromne znaczenie.

Możemy z ich użyciem wykonać podświetlenie łóżka, szafy czy wnęki telewizyjnej. W każdym z tych miejsc dodadzą one wnętrzu uroku i sprawią, że będzie ono urządzone zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi.