Odżywianie

Trening na siłowni nie ogranicza się zwykle tylko i wyłącznie do pracy w trakcie podnoszenia czy wyciskania, ale także jest związany z odpowiednim odżywianiem, rozgrzewką oraz suplementami, które wspomagają budowę mięśni. Jednak wielu zastanawia się, czy rzeczywiście są niezbędne.

Jak suplementy wpływają na budowę masy ciała?

            Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że suplementy diety, które stosujemy na co dzień – oczywiście te w rozumieniu suplementów białkowych, odżywiających, mogą wpływać na nas negatywnie bądź pozytywnie. Mają one bowiem zawsze skutki uboczne i należałoby się z nimi zapoznać. Zwykle jednak, przy rozsądnym stosowaniu, nie ma ryzyka, a przy tym nie ma i problemu z ich używaniem. Suplementy wspomagające rozrost mięśni są więc najpowszechniej stosowane i wpływają wymiernie na nasz wygląd.

Kiedy stosować suple?

            Suplementy czy odżywki mogą być używane przede wszystkim w okresie wzmożonego treningu. Są pomocą dla codziennych zajęć i ćwiczeń, a więc mają wspomagać działanie pracy mięśni, a nie na odwrót. Jednak suplementy warto skonsultować z trenerem personalnym, np. poprzez stronę Dawidwozniakowski.pl. Dzięki temu będzie można zaplanować ich używanie i dopasować do sylwetki i sposobu treningu oraz wykluczyć ich niewłaściwe działanie.

Zalety i wady

            Branie suplementów może spowodować nieproporcjonalny rozrost masy ciała, zwłaszcza jeśli są one zażywane w zbyt dużej ilości i niezgodnie z planem treningowym. Jednak wiadomo, że przy odpowiedniej komunikacji z trenerem, suple mogą być pomocne i wymiernie wzmocnić efekt budowy masy mięśniowej, a co za tym idzie, dać nam większą przyjemność z codziennego ćwiczenia. Dzięki nim możemy szybciej dostrzec zadowalające nas efekty.

            Wszystko należy jednak stosować z umiarem i najlepiej we współpracy z osobą, która zna się na tym, co robi i jest profesjonalistą. Dzięki temu unikniemy kłopotliwych konsekwencji, a ćwiczenia sprawią nam więcej radości.