Z życia wzięte

Jedną z najszybszych i najbardziej skutecznych metod osuszania pomieszczeń podczas remontów lub po zalaniu są osuszacze powietrza. Nie tylko przyspieszą roboty budowlane, ale także pozwolą uniknąć wilgoci, grzyba czy pleśni na ścianach.

Osuszanie pomieszczeń jest jedną z podstawowych i czasochłonnych czynności podczas remontów. Dokładne osuszenie ścian pozwala na uniknięcie wystąpienia wilgoci w pomieszczeniu, grzyba, a zapobiega także odpadaniu tynków czy farby ze ścian. W przypadku zalanych pomieszczeń przez sąsiada, nieszczelny zawór czy silne opady, osuszanie budynków ma przywrócić pomieszczenia do funkcjonowania. Najskuteczniejszą metodą pozbycia się wilgoci z domu czy mieszkania są osuszacze powietrza. Wymuszają one cyrkulację suchego powietrza w pomieszczeniu przy użyciu wentylatora, a następnie usuwają wilgoć. Zasada ich działania jest prosta. Skuteczne osuszanie polega na wymianie wilgotnego powietrza w budynku czy pomieszczeniu, w którym znajduje się osuszacz powietrza.

Jak skutecznie osuszać pomieszczenia?

Nie trzeba kupować osuszaczy, aby podczas remontu czy zalania pozbyć się wilgoci. Doskonałym rozwiązaniem jest wynajem urządzenia, jakim jest osuszacz powietrza w takim miejscu, jak wypożyczalnia eOsuszacz.pl. Na stronie można znaleźć urządzenia adekwatne do potrzeb osuszania domów, a nawet wielkopowierzchniowych magazynów. Na stronie znajduje się także cennik, który pozwoli oszacować koszty wynajmu osuszacza lub wielu urządzeń. W bardzo przystępny sposób opisane są także metody osuszania oraz ich skuteczność.

Metody osuszania

Usuwanie wilgoci z powierzchni wielowarstwowych np.: z podłóg może odbyć się za pomocą osuszacza ciśnieniowego. Wprowadzone suche powietrze pod ciśnieniem przeniknie do głębszych warstw konstrukcji złożonej przykładowo z drewna. Metoda kondensacyjna polega znowu na obniżeniu temperatury pomieszczenia tak, aby suche powietrze z osuszacza miało wyższą temperaturę niż otoczenie. Dzięki temu następuje odparowanie wilgoci. Osuszanie adsorpcyjne korzysta z urządzenia złożonego bębna obrotowego z rotorem, filtra, nagrzewnicy, wentylatora i obudowy. Dzięki takiemu osuszaczowi nie ma produktu ubocznego, jakim jest woda i nie ma problemu regulowania temperatury pomieszczenia.

Więcej informacji na temat osuszania, jak wgląda wynajem osuszaczy, jakie są dostępne osuszacze oraz jak wygląda osuszanie powietrza znaleźć można na stronie eOsuszacz.pl. Poza użytecznymi informacjami, można wynająć także sprzęt adekwatny do potrzeb własnych – remontowych czy po zalaniu pomieszczenia.