Uroda

Plamy na twarzy najczęściej pojawiają się po okresie letnim kiedy to skóra jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie promieni UV. Na szczęście istnieją sposoby, które niwelują tego typu niedoskonałości. Dziś sprawdzimy co wpływa na powstawanie przebarwień i jak można z nimi walczyć.

 

Co powoduje plamy na twarzy?

Choć plamy na twarzy pojawiają się najczęściej po zbytniej ekspozycji skóry na promienie słoneczne to ich przyczyn można znaleźć więcej. Do źródeł problemu należeć będą także zaburzenia w gospodarce hormonalnej wywołane przebytymi chorobami, a także ciążą. Negatywnie na stan skóry wpływać mogą również terapie antykoncepcyjne i antybiotykowe. Te wszystkie czynniki zaburzają prawidłową pracę komórek zajmujących się rozprowadzaniem barwnika w skórze. Na skutek tego pojawiają się opisywane plamy na twarze.

Plamy na twarzy – pozbywamy się ich w gabinecie kosmetycznym

Mimo iż plamy na twarzy można próbować usunąć w domowych warunkach to jednak najlepsze efekty uzyska się poprzez zabiegi przeprowadzane w salonie kosmetycznym. Likwidacja przebarwień będzie przebiegała za pomocą peelingu chemicznego, czy mikrodermabrazji. Można również zdecydować się na zabiegi witaminą C, a także wybielanie. Najpopularniejszymi są dwie pierwsze metody. Peeling chemiczny polega na głębokim złuszczaniu naskórka przy pomocy koktajli z kwasów owocowych lub kwasu pirogronowego. Przygotowane substancje aplikuje się na przygotowaną, oczyszczona skórę twarzy. Po upływie określonego czasu całość należy zmyć, a na skórę nałożyć maskę. Bardzo ważne jest to, by następnie nałożyć krem z wysokim filtrem, o którym nie wolno zapominać przez cały okres trwania kuracji. Cały zabieg jest bezpieczny, a także bezbolesny, a jego efekty naprawdę zadowalające. Do nich zalicza się rozjaśnienie przebarwień, oczyszczenie skóry, jak i poprawa napięcia i nawilżenia skóry. Następnym zabiegiem będzie mikrodermabrazja, która usuwa naskórek w sposób mechaniczny. Dodatkowo przyspiesza krążenie krwi i limfy, a także zwiększa wchłanianie nakładanych następnie kosmetyków. Sam zabieg polega na oczyszczeniu skóry, a następnie przy odpowiedniej końcówce (np. diamentowej) rozpoczyna proces ścierania. Cały proces jest bezbolesny, choć po jego przeprowadzeniu mogą pojawić się zaczerwienienia. Najlepsze efekty tak jak w przypadku peelingu chemicznego uzyska się po kilku seriach przeprowadzonych przez specjalistę np. https://salonpieknecialo.pl/. Ciekawą alternatywą jest również zabieg wykorzystujący zbawienne działanie witaminy C. Całość polega na tym, że na oczyszczoną skórę nakłada się peeling enzymatyczny. W następnym kroku nakłada się serum z witaminą C oraz maskę. Cały zabieg również jest bezbolesny i trzeba go cyklicznie powtarzać. Kosmetyczka w trakcie wizyty powinna ustalić jaka będzie częstotliwość wykonywania zabiegu. Z całą pewnością określi również terminy kolejnych wizyt. To ważne by się do nich dostosować, ponieważ tylko regularność może zapewnić oczekiwane efekty.