Zdrowie i Uroda

Jeśli posiadasz cerę naczynkową, z pewnością zdarzyłaś się już zapoznać z ofertą kosmetyków dedykowanych Twojej skórze. Wybór jest doprawdy imponujący, a niektóre z proponowanych kremów dostępne są w cenie, która może wydawać się wygórowana. Z drugiej strony, tak duże możliwości pozwalają na znalezienie produktu, który bezie idealnie pasował do Twojego trybu życia.

Całoroczna pielęgnacja

Skóra naczynkowa jest bardzo delikatna, zatem od każdego kremu przeznaczonego do jej pielęgnacji oczekuje się, że będzie wykazywała działanie kojące, ochronne, odżywiające i nawilżające. Co do samej konsystencji i szybkości działania, wiele zależy od konkretnego produktu. Podstawowe rozróżnienie to kremy na dzień i na noc oraz na konkretną porę roku.

Kremy na dzień posiadają w swoim składzie filtry UV, do tego bardzo dobrze radzą sobie z rumieńcami i zaczerwieniami. Zatem jest to bardzo dobry wybór, gdy szukasz lekkiego podkładu, szczególnie że większość kremów posiada zielony pigment, przez co uzupełnia się z kosmetykami do makijażu. Kremy na noc natomiast posiadają gęsta, tłustą konsystencję i intensywnie regenerują skórę. Z oczywistych przyczyn ich stosowanie za dnia może być kłopotliwe.

W lecie słońce, w zimie mroźny wiatr - te czynniki stanowią największe zagrożenie dla cery naczynkowej. Do ochrony przed tym pierwszym trzeba uzbroić się w krem z filtrem przeciwsłonecznym, z kolei odpowiedzią na mróz jest większa gęstość i mocniejsze nawilżenie.

Szybkość działania i alergie

Istotne jest również to czy oczekujesz natychmiastowego, doraźnego działania, czy raczej długoterminowego wsparcia. Część kremów, z którymi można się spotkać w ofercie największych producentów działa bardzo szybko, niwelując najbardziej palące problemy. Natomiast przy innych, działanie jest widoczne nawet dopiero po dwóch tygodniach, jednak dzięki temu skóra dostaje bardzo duże wsparcie, a dolegliwości jest mniej i nie są tak uciążliwe.

Do pielęgnacji skóry wrażliwej wykorzystuje się również wiele zbawiennych wyciągów z roślin z całego świata. Dlatego wybierając krem dla siebie, upewnij się, że żaden z obecnych nie wywoła u Ciebie reakcji alergicznej https://beautyk.pl/sera-lagodzace-na-naczynka. Ostrzeżenie dotyczy szczególnie kosmetyków naturalnych, jednak te, które można kupić w aptekach, także mogą wywoływać niepożądane reakcje. Do najczęściej wykorzystywanych gatunków należą kasztanowiec, lukrecja, nagietek, miłorząb japoński i arnika.

Jaki krem na naczynka będzie dla mnie dobry?

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Twój tryb życia pozwala Ci na stosowanie konkretnego kosmetyku. Uwzględniając wszystko, o czym wspomnieliśmy powyżej, z pewnością odnajdziesz krem idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Powodzenia !