Czy wiesz, że...

Wózki widłowe umożliwiają wykonanie szeregu prac w magazynach, halach produkcyjnych czy centrach logistycznych. To właśnie dzięki wymienionym urządzeniom można sprawnie przetransportować towar z jednego miejsca w inne, a także rozładować lub załadować ładunek czy wykonać kompletację zamówień. W naszym artykule skupimy się na wózkach widłowych firmy Still.

Wózki widłowe Still – zalety

Jak już wspomnieliśmy, wózki widłowe ułatwiają i usprawniają szereg różnego typu prac. W zależności od potrzeb, zakupić możemy wózki widłowe Still z napędem elektrycznym lub LPG.

Jakie są najistotniejsze zalety wózków Still?

  1. Są energooszczędne, dzięki czemu koszty paliwa są zminimalizowane do minimum
  2. Wysoka wydajność energetyczna .
  3. Wózki Still, w szczególności z napędem elektrycznym pracują dość cicho, co znacznie zwiększa komfort pracy operatora.
  4. Wózki z napędem elektrycznym charakteryzują się niską emisją spalin, choć w przypadku wózków spalinowych owa kwestia również jest zredukowana.
  5. Wózki są bardzo zwinne i zwrotne, dzięki czemu umożliwiają wykonanie prac nawet, gdy mamy do czynienia z niewielką przestrzenią, na przykład wąskimi korytarzami.

Wózki widłowe Still – przykładowe modele

Podpowiemy, że jeśli z wykorzystaniem wózka widłowego Still planujemy wykonywać pracę w halach, magazynach i różnego typu obiektach, lepiej, abyśmy zdecydowali się na wózek z napędem elektrycznych. Jeśli natomiast planujemy prace na zewnątrz i co więcej, na nierównych, pagórkowatej powierzchni lepszym rozwiązaniem będzie wózek z napędem LPG lub Diesla. Wśród najpopularniejszych modeli wymienić możemy:

  • Still RX20-15

To wózek widłowy z napędem elektrycznym. Maksymalny udźwig wózka wynosi 1500 kg, urządzenie wyposażone jest w maszt typu NIHO – wysokość wózka ze złożonym masztem wynosi 2 470 mm.

  • Still RX70-25T

Maksymalny udźwig wózka wynosi 2500 kg, a maksymalna wysokość podnoszenia 7390 mm, jest to wózek z napędem LPG.

  • Still R70-50T

Udźwig prezentowanego wózka wynosi 5000 kg, wysokość podnoszenia wynosi 3190 mm a  wysokość masztu złożonego 2045 mm. Jest to wózek z napędem LPG.

To tylko trzy z wielu modeli, które oferuje firma Still.

Kupno czy wynajem?

W zależności od potrzeb, możemy zakupić nowy bądź używany wózek widłowy Still. Co więcej, jeśli wózka używamy tylko sporadycznie, dobrym rozwiązaniem z pewnością okaże się wynajem takiego urządzenia.

Jedną z firm, która przygotowała bardzo ciekawą i atrakcyjną cenowo ofertę jest UTB Polska. UTB Polska oferuje zarówno sprzedaż, jak i wynajem wózków widłowych Still.

Na koniec

Jeśli więc potrzebujecie wózka widłowego, podpowiadamy, że warto zapoznać się z ofertą UTB Polska, fachowcy z pewnością pomogą Wam w wyborze w 100% dostosowanego do Waszych potrzeb wózka.