Zdrowie

Ryzyko wystąpienia próchnicy u dzieci występuje od momentu pojawienia się zawiązków zębów mlecznych. Od najmłodszych lat, a nawet miesięcy dziecka należy dbać o higienę jamy ustnej, która u niemowląt powinna być przeprowadzana przez opiekuna, przy użyciu specjalnej szczoteczki. Dziecko kilkuletnie, umiejące samodzielnie myć zęby, mimo szczerych chęci samodzielnego działania, trzeba doglądać w czynności mycia zębów oraz pomagać doczyścić trudno dostępne przestrzenie, minimalizując ryzyko pojawienia się próchnicy. Choroba ta jest bardzo powszechna, zwłaszcza u dzieci, które uwielbiają produkty słodzone, sprzyjające jej rozwojowi.

Blisko sto procent sześciolatków dotkniętych jest próchnicą. Czy należy ją leczyć, skoro zęby mleczne wypadną? Oczywiście. Próchnica jest chorobą bakteryjną, w której trakcie w miazdze zęba rozwijają się zmiany bakteryjne, zaburzające funkcjonowanie systemu immunologicznego organizmu. Nieleczona próchnica może przejść na mające pojawić się zęby stałe, a przede wszystkim jest przyczyną dyskomfortu, a często bólu u dziecka. Wybór stomatologa powinien stać się priorytetem w najmłodszych latach życia dziecka.

Jak wybrać stomatologa, aby dziecko się nie zniechęciło?

Pozytywne podejście do wizyt u stomatologa kształtuje się już od pierwszej wizyty. Współcześnie, prywatny gabinet stomatologiczny jest miejscem przyjaznym całym rodzinom, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli mogą kompleksowo dbać o zdrowie i estetykę uzębienia. Nowocześnie wyposażone wnętrza, pozbawione charakterystycznego do niedawna zapachu, kąciki zabaw dla dzieci, kreskówki w telewizji oraz empatyczna, miła i pomocna obsługa gabinetu to czynniki, dzięki którym dziecko z chęcią odwiedzi dentystę. Doskonałym pomysłem na pierwszą wizytę w gabinecie będzie skorzystanie, z co półrocznej kontroli stanu uzębienia przez rodzica. Dziecko, jako osoba towarzysząca, będzie mogło poznać gabinet, miło spędzić czas na zabawie oraz nawiązać kontakt z lekarzem. Podczas kolejnej wizyty nie przyjdzie mu do głowy jakieś negatywne skojarzenie, które mogłoby zniechęcić do wizyty u stomatologa. Nowoczesne metody leczenia są przyjazne dzieciom, a wyposażenie gabinetu oraz przyjazna atmosfera zagwarantują chęć uczestnictwa w misji naprawy ząbka. Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym powinna być dla dziecka zapoznawcza. Nawet przy dobrych chęciach pociechy, lekarz dokona jedynie przeglądu stanu zębów.

Kompleksowe usługi dla całej rodziny

Dużym ułatwieniem logistycznym dla rodzin jest możliwość zrealizowania wizyty stomatologicznej wraz z dzieckiem. Podczas gdy rodzic będzie przebywał na fotelu dentystycznym, dziecko w bezpiecznej i miłej atmosferze będzie mogło skupić się na zabawie. Kompleksowa oferta, jaką dysponuje prywatny gabinet stomatologiczny to profilaktyka, stomatologia zachowawcza, endodoncja, protetyka, chirurgia, kosmetyka uzębienia, w tym wybielanie oraz nowoczesne metody laserowe. Dzięki nieustannemu poszerzaniu kwalifikacji przez stomatologa oraz zastosowaniu nowoczesnego sprzętu, usługi w gabinecie stomatologicznym prywatnym wykonywane są na najwyższym poziomie. Stosowanie nowoczesnych, sprawdzonych rozwiązań skutkuje doskonałym efektem, który bliski jest stanowi zęba sprzed pojawienia się problemu. Precyzja oraz użycie skutecznych metod znieczulenia sprawiają, że nawet leczenie kanałowe przebiega bezboleśnie i sprawnie. W przypadku leczenia zębów u dzieci, prywatny gabinet stomatologiczny oferuje najwyższej jakości wypełnienia, które zapobiegną rozwojowi próchnicy w zębie, dzięki czemu system odpornościowy będzie sprawniejszy, a zęby stałe mniej narażone na rozwój próchnicy już na etapie wzrostu. 

Zdrowy styl życia od najmłodszych lat

Chcielibyśmy, aby dzieci od najmłodszych lat wierne były zdrowemu stylowi życia. Wybieramy dla nich najwyższej jakości żywność, pozbawioną szkodliwych substancji, ograniczamy czas, spędzany przed monitorem, zachęcając do uprawiania sportu oraz pogłębiania wiedzy w wielu dziedzinach. Chcemy, aby dziecko miało równy start w przyszłość w porównaniu z rówieśnikami oraz było szczęśliwe i pewne siebie. Zadbajmy więc o jego zdrowe zęby, zapewniając mu podstawy dobrego funkcjonowania układu immunologicznego oraz brak bólu, spowodowanego próchnicą. To, w jaki sposób dziecko zbuduje opinię o wizycie u dentysty, będzie rzutowało na jego podejście do higieny i profilaktyki jamy ustnej przez całe życie. Jeżeli wizyty u stomatologa będą naturalnym elementem codzienności, dziecko jako dorosły również będzie traktował je w taki sposób, a to oznacza, że będzie mogło cieszyć się zdrowymi zębami przez wiele, wiele lat.