Z życia wzięte

Zakup idealnych mebli do salonu nie jest prosty. Powinny być piękne, funkcjonalne, dobrze wpisywać się w aranżację wnętrza, a przede wszystkim - być modne. Jak wybrać modny stolik kawowy? Wenge czy sonoma?

Stolik w najmodniejszym kolorze.

Hitem kilku ostatnich sezonów są dwa kolory - wenge i sonoma. Wenge to bardzo ciemny brąz. Sonoma to odcień dębu. Jest on odrobinę szary, ale dość jasny i ciepły. Śmiało można uznać, że kolory te są swoimi przeciwieństwami. Pomimo to, oba są w modzie i świetnie nadają się na podstawowy kolor dla stolika kawowego. We wielu projektach znajdują się stoliki wykonane w całości z płyt laminowanych w tych właśnie odcieniach. Tym bardziej, że można zakupić też pozostałe meble w pasujących barwach. Ławy z dębu sonoma pasują do nowoczesnych wnętrz, w których pojawiają się ciepłe, rodzinne akcenty. Przy takim stoliku można się zrelaksować i w spokoju wypić popołudniową kawę.

Może trochę szkła?
Ciekawą propozycją na stolik kawowy jest uzupełnienie płyt o elementy szklane. Najczęściej jest to blat z grubego, hartowanego szkła. Rzadziej - półka. Oba te rozwiązania nadają się do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym lub industrialnych. Są to niebanalne połączenia, które by być piękne - muszą być utrzymane w nieskazitelnej czystości. Na szkle, łatwo jest pozostawić nieestetyczne ślady palców czy kubków. Decydując się na taką ławę wenge warto więc pamiętać o jego właściwej konserwacji. Nie jest ona jednak szczególnie uciążliwa, w porównaniu z uzyskanym efektem.

Owalne i okrągłe.
Nigdzie nie jest powiedziane, że stolik kawowy musi być prostokątny. Do wielu wnętrz pasują stoliki okrągłe lub w kształcie elipsy. Owalny kształt jest mało popularny, a co za tym idzie - jest dość intrygujący. Ciekawe jest połączenie owalnego blatu z dębu sonoma z chromowanymi nogami oraz białą półką pod głównym blatem. Taki stolik kawowy to małe dzieło sztuki, które przyciąga spojrzenia, ale równocześnie też pełni swoje funkcje. Nieoczywiste kształty wspaniale ożywią tradycyjne pomieszczenia i nadadzą im nowego wyrazu. Taka ława bez trudu, przeniesie klasyczny salon do współczesności. Nadaje się również do pomieszczeń w stylu skandynawskim, choć jego popularność w ostatnich sezonach, zmalała. meble artykuły prasowe