Zdrowie i Uroda

Problemy ze skórą występują bardzo często. Najczęściej dotykają one kobiet, ponieważ nakładają one wiele kosmetyków na swoje twarze. Zdarza się, że stany zapalne tworzą się z powodów genetycznych. Jedną z chorób, która najczęściej powstaje z powodów genetycznych jest trądzik różowaty, który zazwyczaj występuje u dojrzałych kobiet. Poniżej znajduje się opis, a także przyczyny i objawy trądzika różowatowego.

Trądzik różowaty

Jak zostało wcześniej wspomniane, jest to stan zapalny skóry, który najczęściej występuje na środkowej części twarzy. Rozpoznać można go po rumieniu, a także rozszerzonych naczyniach krwionośnych. Warto zareagować od razu, ponieważ wcześniejsze rozpoznanie choroby może pomóc w niwelacji jej skutków. Choroba ta występuje zazwyczaj przewlekłe z etapami bardzo wzmożonego rumienia, a także z zanikiem jego. Osoby narażone na występowanie tej choroby to przede wszystkim kobiety z cerą naczynkową.

Trądzik różowaty- przyczyny

1. Eksponowanie twarzy na słońcu, wietrze lub narażanie jej na gwałtowne zmiany temperatury

2. Cera naczynkowa

3. Stres

4. Występowanie choroby tarczycy

5. Nadużywanie alkoholu

Trądzik różowaty - objawy

Przede wszystkim trądzik zaczyna się od silnych rumieńców, które pojawiają się na twarzy. Pojawianie się i znikanie rumienia oznacza fazę rumieniową. Z czasem zaczynają się one utrwalać i na twarzy pojawiają się pajączki. Następny etap to już obrzęk twarzy i występowanie trądziku różowatowego. Warto zareagować od razu, gdy zauważy się występowanie zaczerwień i udać się do lekarza.

Leczenie trądziku różowatowego

Najlepszą opcją jest leczenie laserowe, które podgrzeje krew do odpowiedniej temperatury, co pomoże w zamknięciu się otwartych naczynek. Zmniejszy to występowanie trądziku. Znalezienie miejsca na taką operację jest dość proste i można to zrobić przez internet wpisując np. hasło: "laserowe leczenie trądziku kraków". W każdym dużym mieście znajduje się kilka klinik, które oferują tego typu usługę. Warto skorzystać z niej, ponieważ występowanie trądziku nie należy do przyjemnych rzeczy.