Odżywianie

W dzisiejszych czasach jesteśmy narażeni na wiele zagrożeń. Głównymi z nich są te cywilizacyjne - wszechobecny smog truje nasze powietrze i sprawia, że łatwiej zapadamy na różnego rodzaju choroby. Zwłaszcza mieszkańcy dużych miast częściej chorują z powodu zanieczyszczeń. Wobec takiej sytuacji powinniśmy się przynajmniej zdrowo odżywiać. To gwarancja dobrego samopoczucia oraz braku nadwagi. Z tą można sobie poradzić i wbrew pozorom nie wymaga to aż tak wielu wyrzeczeń.

Zdrowa dieta to głównie zdrowe produkty

W miastach na bazarach możemy kupić różnego rodzaju produkty. To, że czasami natrafiamy na oszustów, którzy próbują nam wcisnąć towar z zagranicy reklamując go jako polski nie powinno przesłaniać całej sytuacji. Jedzenie z bazaru prawdopodobnie będzie i tak zdrowsze od tego, kupowanego w hipermarketach. Zwracając uwagę na zdrową dietę przede wszystkim należy wyeliminować z niej produkty wysoko przetworzone. Wszelkiego rodzaju płatki śniadaniowe z mnóstwem konserwantów, czy niezdrowe jogurty to tylko przykłady złej diety. Jogurty należy jednak jeść - są bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Chodzi jednak o te całkowicie naturalne. Nie ma większego znaczenia, jakiej firmy produkt kupimy - prawdopodobnie wszystkie one są wykonane w podobny sposób. Dobry jogurt naturalny nie powinien zawierać konserwantów i posiadać stosunkowo krótką datę przydatności do spożycia. Generalnie zasada jest jedna - im krótsza data, tym zdrowszy posiłek.

Taki jogurt warto jadać na śniadanie. Przyda się też, gdy chcemy schudnąć, bo jeden kubeczek zawiera tylko 90 kalorii. Latem możemy użyć zmiksowanych owoców, dodając je do środka i mieszając. Wtedy tworzymy swój własny, zdrowy jogurt bez żadnej chemii. Zdrowa dieta z przepisu Ofio.pl wiele nam nakreśli i podsunie masę pomysłów na idealny posiłek.

Moja zdrowa dieta / zdrowe odżywianie

Dlaczego należy jeść wartościowy obiad codziennie?

Nie każdy z nas lubi gotować obiady. O ile kupowanie ich w gotowych paczkach też możemy uznać za niekorzystne, to już stołowanie się w fast-foodach jest całkowicie niedozwolone na zdrowej diecie. Lepiej ugotować domową zupę, lub ryż, a do tego zaserwować sobie rybę. Obiad to drugi po śniadaniu najważniejszy posiłek dnia, dlatego powinniśmy go jeść codziennie, najlepiej w okolicach godzin 13-15.

Na stronie https://ofio.pl/ znajdziesz inspiracje na tajskie obiady. Z pewnością pomogą Ci one w przygotowaniu czegoś oryginalnego i zarazem smacznego.

Jak schudnąć? Uważaj na to, co jesz

By zdrowo schudnąć trzeba kontrolować spożywane kalorie. Informacje o ich liczbie zawsze znajdziemy na opakowaniach produktów. Warto też jeść jajka - jedno zawiera tylko 100 kalorii, a sprawia, że czujemy się najedzeni nawet przez kilka godzin.