Czy wiesz, że...

Osuszacz jest urządzeniem, które wychwytuje i usuwa wodę gromadzącą się w powietrzu. Wilgotne powietrze w domu, piwnicy, w remontowanym mieszkaniu jest przez osuszacz zasysane, a wilgoć skrapla się w układzie zbierającym wodę.

Kiedy niezbędny jest osuszacz?

Wilgoć we wnętrzach może źle wpływać na samopoczucie lokatorów, ale też na przedmioty znajdujące się w piwnicy, mieszkaniu czy domu. Mury, które są wilgotne, zaczynają szybko pokrywać się grzybami i pleśnią, koszty ogrzewana wzrastają, a we wnętrzu panuje nieprzyjemny zapach. Problemem bywa też wilgoć w remontowanych pomieszczeniach. Kiedy aura na zewnątrz jest deszczowa, tynk, zaprawa murarska, a nawet farba schną bardzo długo, opóźniając inne, niezbędne do wykonania prace. Osuszacz powietrza przydaje się także po zalaniu. Podtopienia garaży, piwnic, mieszkań na parterze, a nawet na wyższych kondygnacjach nie należą do rzadkości, wystarczy większy deszcz, zatkana studzienka, kilka dni z burzami, by właściciel domu lub firmy borykał się z wodą, która wchłonięta została przez ściany i podłogi.

Skutki zbyt dużej wilgotności powietrza

Zbyt duża wilgotność powietrza w mieszkaniu powoduje przyspieszony rozwój bakterii i grzybów, które mają bardzo negatywne działanie na zdrowie, w szczególności dzieci i osób starszych. Lokatorzy wilgotnych domów cierpią na alergię, astmę, wyjątkowo często zapadają na choroby górnego układu oddechowego. Pleśń i grzyby niszczą nie tylko zdrowie, ale także przedmioty: ściany, podłogi, dywany, szafy, we wnętrzu pojawia się nieprzyjemny zapach, a na ścianach i sufitach czarny nalot. Duża wilgotność powietrza jest typowa w szczególności dla starego budownictwa, a także w mieszkaniach ze słabą wentylacją czy znajdujących się w suterenach albo na parterze. 

Wynajem osuszaczy

Żeby zapewnić właściwy poziom wilgoci w mieszkaniu po zalaniu czy w czasie remontu nie trzeba inwestować w osuszacz. Wynajmem osuszaczy zajmują się profesjonalne firmy http://www.jpd.com.pl/wynajem/nagrzewnice-osuszacze/osuszacze-pomieszczen, w których wybór urządzeń pozwala na dobranie osuszacza idealnie do potrzeb. Wynajęty osuszacz sprawnie usunie wilgoć z mieszkania, domu, garażu, piwnicy, pozwalając na przeprowadzenie remontu. Zapobiega też rozwojowi pleśni i grzybów, jeśli zostanie włączony w krótkim czasie po zalaniu. Wynajęcie urządzenia jest znacznie tańsze niż jego zakup, opłacalne wtedy, kiedy z osuszacza korzysta się od czasu do czasu.