Z życia wzięte

Mazury co roku kuszą swoim pięknem osoby spragnione dobrego wypoczynku. Jednak ich moc przyciągania tkwi nie tylko w prześlicznych widokach. To również wspaniała szansa na przeżycie niezapomnianego i pełnego przygód czasu na pokładzie jachtu śródlądowego. Obozy żeglarskie na Mazurach dają pewność, że poznamy nowe miejsca i nowych ludzi, z którymi łączy nas wspólna pasja. Do domu powrócimy zatem nie tylko w pełni usatysfakcjonowani, ale i z cudownymi wspomnieniami. 

Przygoda życia na mazurskich wodach

Teoretycznie każdy dzień rejsu jest podobny, ale tyle się dzieje na wodzie, że nigdy nie ma czasu na nudę. To ogromna zaleta obozu żeglarskiego. Jednocześnie wszystko jest tak odmienne od codziennej rutyny na lądzie. Okazuje się, że nawet najbardziej prozaiczne czynności stają się nad wyraz atrakcyjne. Przygotowanie posiłku dla całej załogi kreuje również ducha wspólnoty. Już sam początek rejsu, czyli przygotowanie do niego jachtu oraz manewry portowe, wzbudza naprawdę sporo emocji. W każdej chwili trzeba być ponadto przygotowanym na coś niespodziewanego i utrzymywać wysoki poziom koncentracji. Wystarczy nagłe załamanie pogody, aby warunki do żeglowania zmieniły się o 180 stopni. Jakże ważne jest wtedy działanie zespołowe pod kierownictwem czujnego i doświadczonego sternika. Jednak to również szansa na doświadczenie czegoś niespodziewanego i poznanie miejsc niezaplanowanych wcześniej. 

Poranki i wieczory pod żaglami na Mazurach

Oczywiście obowiązki na pokładzie to jedno, ale przecież zawsze znajdzie się chwila na relaks i na kontemplację piękna przyrody. W końcu jest co podziwiać – zarówno te bardziej znane, jak i mniej uczęszczane miejsca na wodnych szlakach mazurskich. Zachwyt wzbudzają wielkie porty, ale i urokliwe małe przystanie, urzekające zatoki i nieodkryte tak do końca, nieco dzikie wyspy. Można też usiąść w rozśpiewanej tawernie albo przegadać wiele godzin przy ognisku. Niepowtarzalnego klimatu rejsu nie da się porównywać w zasadzie z niczym innym. Kto tylko raz spróbuje smaku żeglarstwa, to z reguły powraca na pokład w kolejnych rejsach. 

Obozy żeglarskie na Mazurach organizowane przez Szkołę Żeglarstwa PuntoVita to doskonałe wprowadzenie w arkana jachtingu. Można poczuć wiatr w żaglach i posmakować prawdziwego życia na pokładzie. Jednocześnie przygotować się do zdobycia uprawnień na patent żeglarski. Obóz żeglarski jest dobrym pomysłem na niebanalny wypoczynek praktycznie dla każdego – nie ma znaczenia wiek ani też doświadczenie w pływaniu. To pierwszy krok do samodzielnego prowadzenia jachtu! Nawet nie trzeba pytać, czy warto.

Źródło:

https://puntovita.pl/obozy-zeglarskie/

https://lider-zeglarstwa.pl/k/obozy-zeglarskie/

undefined