Czy wiesz, że...

Otwarcie nowego biznesu to zawsze stres i niekończąca się lista zadań, decyzji do podjęcia, obowiązków. W większości przypadków znajduje się na niej punkt „meble”. Wyposażenie salonu fryzjerskiego to nie lada wyzwanie, bo ciekawie zaaranżowane wnętrze może stanowić ogromną wartość dodaną dla klientów i albo ich przyciągnąć, albo wręcz odwrotnie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą w osiągnięciu sukcesu.

Zaplanuj swój salon

Dobre zaplanowanie przestrzeni to podstawa, tym bardziej, jeśli pomieszczenie jest niewielkie. Stanowiska fryzjerskie umieszczone muszą być w taki sposób, by pracownicy mogli swobodnie poruszać się wkoło foteli, mieli dostęp do kosmetyków i, co najważniejsze, by każde miało dostęp do gniazdek elektrycznych czy w przypadku myjni do wody. Wydzielona powinna być poczekalnia dla klientów, zaplecze i część, w której przygotowywane i przechowywane będą kosmetyki. Im większym lokalem dysponujemy, tym podział na strefy może być bardziej wyraźny – optycznie uporządkuje i lekko powiększy to salon.

Jak wybrać odpowiednie meble do salonu fryzjerskiego?

Do podstawowego wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego, oprócz niezbędnego sprzętu, zaliczyć należy: fotele fryzjerskie barberskie, dziecięce, konsole i lustra, myjnie, podnóżki, pomocniki, stoliki i taborety. Ponadto zakupić warto recepcję oraz meble do poczekalni, które umilą klientom oczekiwanie na wizytę. Wszystko to, w różnych wariantach dostępne jest w sklepie internetowym Modna Kaja, na stronie https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h. Meble narażone są na zabrudzenia, często trudne do usunięcia. Dlatego też poleca się wybór konsolet i foteli w ciemnych kolorach, które zmniejszą widoczność plam powstałych np. w czasie koloryzacji. Ciemne barwy to jednocześnie obawa, że pomieszczenie nie będzie przytulne, ale gdy zestawimy je z jasnymi ścianami, to całość nabierze nowoczesnego charakteru.

Podstawowe meble fryzjerskie - konsoleta

Jeśli chodzi o konsolety, to do wyboru są dwa rodzaje: wyspowe, które sprawdzą się w przypadku dużych przestrzeni, oraz takie montowane do ścian. Drugi typ wpasuje się w każde wnętrze, jednak ustawiając je, trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy kolejnymi stanowiskami. Niektóre konsolety posiadają już półkę, podnóżek i wbudowane gniazdka, ale wszystko można też zakupić osobno i dzięki detalom nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Przy konsoli powinna znajdować się też stała szafka z szufladami lub wózek na kółkach, gdzie schowamy wałki, spinki, szczotki, umieścimy miseczkę do farb, pędzle, folię czy suszarkę. Taki pomocnik na kółkach to ważna część salonu fryzjerskiego – usprawni pracę i pozwoli zachować porządek.

Meble do poczekalni

Poczekalnia to miejsce, które klient widzi najpierw. Zazwyczaj znajduje się zaraz po wejściu do salonu, w pobliżu recepcji. Nie musi stanowić osobnego pomieszczenia, lecz nie możemy zapomnieć o jej urządzeniu. Klienci spędzają tu czas przed wizytą, ale też w jej trakcie, gdy na przykład czekają na zmycie farby. Jeśli pozwala nam na to miejsce, oprócz stolika, wieszaka czy gazetownika, dobrze jest zamiast krzeseł, umieścić kanapę. Nada ona domowego klimatu i umili niecierpliwe oczekiwanie. Warto wybrać mebel z eko-skóry, która nie tylko prezentuje się gustownie i wygodnie, ale jest też praktyczna – z takiego materiału łatwiej jest usunąć zabrudzenia.

Otwierając salon, wybrać należy meble fryzjerskie wysokiej jakości, ale też takie, które dobrze się prezentują - klient najpierw widzi salon, a dopiero później dowiaduje się o profesjonalizmie usług.