Czy wiesz, że...

Wybór drukarni powinna poprzedzać gruntowna analiza rynku. Podczas poszukiwania właściwej firmy warto wcześniej sprawdzić m.in. jakość świadczonych usługi pozycję rynkową firmy.

Zwróć uwagę na kompleksowość oferty i park maszynowy drukarni

O możliwościach drukarni najwięcej mówi jej oferta handlowa. Sprawdźmy, czy drukarnia realizowała wcześniej zlecenie takie, jak nasze – te informacje znajdziemy m.in. w portfolio firmy. Większość drukarni zazwyczaj umieszcza je na swoje stronie internetowej. Jeżeli go tam nie znajdziemy, poprośmy o jego przesłanie. Nie zaszkodzi również zapytać, czy interesująca nas firma pracuje przez całą dobę, czy w trybie zmianowym – jest to istotne, gdy chcemy szybko wydrukować dużą ilość materiałów. Powyższe kryteria spełnia wiele drukarni cyfrowych, lecz wśród nich zdecydowanie wyróżnia się drukarnia Unilogo.

Wbrew pozorom znajomość maszyn, z których korzysta drukarnia, jest niemniej ważna niż znajomość oferty firmy. Urządzenia powinny umożliwiać wydruk zarówno potrzebnych nam materiałów, jak i uzyskanie choćby niewielkich oszczędności z tego względu. Następnie warto dowiedzieć się, z jakimi dostawcami papieru współpracuje drukarnia. Przed rozpoczęciem współpracy wskazane jest również, by zlecić wykonanie próbnego wydruku – umożliwi to nam zapoznanie się z jakością wydruku w praktyce.

Sprawdź jakość obsługi

Niemniej ważna niż wspomniana kompleksowość oferty jest jakość obsługi. Nie zawsze istnieje możliwość ustalenia wszystkich szczegółów podczas rozmów telefonicznych czy korespondencji e-mailowej. Niekiedy koniecznie jest spotkanie w siedzibie firmy. Już wtedy warto dokładnie sprecyzować, jakie mamy wymagania. Pozwoli to nam uniknąć niedomówień dotyczących zlecenia. Być może pracownik drukarni wskaże nam inne możliwości dotyczące naszego wydruku. Takie konsultacje są również pomocne podczas ustalania dodatkowych opcji, takich jak dostawa itp. Warto zadawać pytania, nawet najbardziej szczegółowe. Podczas takiej rozmowy szybko zorientujemy się, czy mamy do czynienia z profesjonalistami, czy też nie.

Przed takim spotkaniem warto przygotować sobie plan zlecenia. W tym celu nie zaszkodzi zapoznać się z obowiązującymi normami technicznymi czy szczegółami dotyczącymi dostawy. Po zakończeniu rozmowy można nawet poprosić o pisemne potwierdzenie.

Wybierz profesjonalistów

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług danej firmy, przeprowadźmy gruntowną analizę rynku. Poszczególne drukarnie warto porównywać nie tylko pod kątem oferty, zaplecza sprzętowego czy jakości obsługi. Ważne są także pozycja rynkowa, kim są klienci firmy i jaką prowadzi politykę ochrony środowiska. Od jakości produktów poligraficznych niekiedy zależy powodzenie rynkowe firmy. Współpraca z firmą mogącą się pochwalić ciekawym portfolio jest zdecydowanie wskazana. Nie musi to wcale oznaczać, że całościowy koszt usług będzie zbyt wysoki. Wiele profesjonalnych drukarni jest otwarta na negocjacje na każdym etapie rozmów.

undefined