Uroda

Serum do twarzy to produkt o bardziej skoncentrowanym składzie substancji aktywnych niż krem czy balsam. Jego głównym zadaniem jest poprawa stanu skóry w krótkim czasie. Kurację z zastosowaniem serum warto powtarzać kilka razy w roku, szczególnie wtedy, gdy twarz jest narażona na sezonowe problemy.

Co to jest serum do twarzy?

Serum do twarzy to specyfik o bardziej skoncentrowanym składzie substancji aktywnych niż krem czy balsam. Preparat stworzony z myślą o najbardziej wymagającej cerze ma też lżejszą konsystencję. Jego głównym zadaniem jest poprawa kondycji skóry w krótkim czasie. Ze względu na intensywne działanie specyfik ten różni się także od standardowych kosmetyków ceną. W zależności od składu serum do twarzy głęboko nawilża, wygładza zmarszczki bądź naciąga skórę. Optymalizuje też pracę gruczołów łojowych twarzy, rozjaśnia przebarwienia, szczególnie w okolicach oczu i dodaje cerze blasku, ponadto odświeża, regeneruje i odżywia. Serum do twarzy wyróżnia się na tle innych preparatów pielęgnacyjnych nietuzinkowym składem. Środek ten bazuje na ekstraktach z roślin, olejkach eterycznych i innych substancjach czerpanych z natury, jak kwas benzoesowy czy alkohol benzylowy, wyciąg ze śluzu ślimaka oraz wosk pszczeli i owczy.

Kiedy stosować serum do twarzy?

Serum do twarzy poleca się używać w seriach czterotygodniowych kilka razy do roku. Kuracje z zastosowaniem tego kosmetyku wskazane są szczególnie wtedy, gdy twarz jest wystawiona na działanie silnych warunków atmosferycznych. Warto też wykorzystać serum dla złagodzenia sezonowych problemów ze skórą, np. po upalnym lecie, w czasie urlopu czy po powrocie z górskiej wycieczki. Z serum do twarzy warto również korzystać zimą, kiedy skóra jest przesuszona, zmęczona i niedożywiona. Aby kosmetyk spełnił oczekiwania użytkownika, należy go dostosować do wymagań cery i jej aktualnego stanu. Trzeba również wziąć pod uwagę wiek. Lekkie serum do twarzy, bez specjalistycznych dodatków wzmacniających, można stosować już po okresie dojrzewania. Z kolei pełnowartościowe serum warto wprowadzić jako uzupełnienie pielęgnacji kremem do twarzy po 25 roku życia. Regularne stosowanie tego typu preparatu zapobiega powstawaniu pierwszych zmarszczek i wspiera skórę w zachowaniu dobrej kondycji przez długi czas. Serum do twarzy dla osób starszych dostosowane jest składem do wymagającej skóry. Może być stosowane pod makijaż oraz na dzień i na noc.