Zdrowie

Implantologia Radom - jak znaleźć alternatywę dla protez w okolicach Magdalenki, Tarczyna, Białobrzegów, Zalesia i Warki.

Brakujące zęby? Być może próbujesz zdecydować, która procedura naprawy zębów jest dla Ciebie najlepsza- implanty zębowe, protezy, a być może nawet inna opcja. Przy wyborze najczęściej zalecane są implanty dentystyczne. Implanty zębowe są trwałym rozwiązaniem brakującego zęba (lub zębów) i mają wiele zalet w porównaniu z innymi opcjami. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, stworzyliśmy listę trzech najważniejszych zalet implantów dentystycznych!

1. Implanty dentystyczne zachowują się jak naturalne zęby!

Jedną z najbardziej znanych zalet implantów dentystycznych jest to, że wyglądają i zachowują się jak Twoje naturalne zęby. Prawidłowo umieszczone implanty zębowe są prawie niemożliwe do wykrycia. W przeciwieństwie do protez ruchomych, które mogą powodować dyskomfort użytkownika, implanty dentystyczne są chirurgicznie umieszczane w szczęce i nie powodują dyskomfortu.

Kiedy implanty zębowe są wszczepiane do kości szczęki, zapewniają najwyższą stabilność. Oznacza to, że możesz nadal jeść swoje ulubione potrawy, mówić normalnie i cieszyć się lepszym samopoczuciem!
Więcej o różnicach między naturalnymi zębami a implantami możemy poczytać tutaj: Implanty a Protezy

2. Zdrowie jamy ustnej

 

Utrata zęba może mieć groźny wpływ na ogólne zdrowie jamy ustnej. Po utracie zęba dziąsła zaczynają się cofać, co powoduje, że zęby zaczynają się przesuwać, co ostatecznie osłabia kość szczęki, co  w efekcie powoduje poważne problemy dla pozostałych zębów. Implanty zębowe zapewniają stabilność szczęki i zapobiegają przesuwaniu się otaczających zębów.
O możliwych powikłaniach oraz sposobach leczenia recesji zębowych oraz paradontozy przeczytamy tutaj: Leczenie recesji - krok po kroku

3. Niezawodność

Ze względu na trwały charakter implantów dentystycznych, jeśli są odpowiednio pielęgnowane, mogą trwać przez całe życie! Na szczęście dbanie o implant jest proste. Po prostu traktuj implant tak, jak inne zęby, za pomocą odpowiedniego szczotkowania i nitkowania.

 

Podjęcie działań w celu zastąpienia brakującego zęba wcześniej niż później spowoduje mniej problemów w przyszłości. Jeśli rozważasz implanty dentystyczne jako zabieg dentystyczny, skontaktuj się w celu omówienia sytuacji z Akademią Dentystów - kliniką implantologiczną w Grójcu.
Akademia Dentystów 

Gdzie szukać dobrego implantologa?
W zależności od miasta, nie jest łatwo znaleźć sprawdzony gabinet implantologiczny. Klinika implantologiczna najbliżej Magdalenki, Tarczyna i Radomia znajduje się w Grójcu, a ofertę można sprawdzić przez internet. Sytuacja jest podobna dla mieszkańców Białobrzegów, Zalesia i Warki.

Implanty zębowe Radom

Gdzie szukać najlepszego implantologa w Radomiu? Jak znaleźć i wybrać dobry gabinet implantologiczny? Z pomocą może przyjść Akademia Dentystów, która skupia najlepszych lekarzy w okolicy. Jest to świetne rozwiązanie dla mieszkańców okolicznych miast - Tarczyna, Magdalenki, Warki i Białobrzegów, ponieważ zachodnie nowoczesne metody leczenia są dostępne w okolicy.