Czy wiesz, że...

Sezon grzewczy zbliża się bardzo szybko, a co za tym idzie wzrasta zagrożenie występowania smogu.

Wiele w ostatnich latach słyszymy o smogu, ale czy każdy z nas wie co to tak właściwie jest i jak się odpowiednio przed nim chronić?

W największym skrócie słowo SMOG pochodzi od dwóch angielskich słów: smoke (dym) i fog (mgła). Są to związki chemiczne i pyły unoszące się w powietrzu, którym oddychamy, co wraz z zwiększona wilgotnością stanowi ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Smog najczęściej występuje w wysoko uprzemysłowionych miastach, ale również bardzo często występuje w mniejszych miejscowościach, gdzie występuje wzmożony ruch samochodowy, a nawet na terenach wiejskich w sezonie grzewczym. Występowanie smogu jest również silnie uzależnione od występowania wiatru i mgły.

Niestety nasz kraj ciągle pozostaje w czołówce europejskich krajów z najgorszą jakością powietrza. Jak wynika z badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 33 z 50 miast w Unii Europejskiej o największym stężeniu pyłu PM2,5 znajduje się właśnie w naszym kraju.

Działania podejmowane w celu zmniejszenia występowania zjawiska jakim jest smog (jak np. wymiana pieców węglowych na ekologiczne źródła ogrzewania domów czy ograniczanie ruchu samochodów w centrach największych miast) są bez wątpienia bardzo potrzebne i na pewno z czasem stopniowo będą wpływały na zmniejszenie występowania tego zjawiska, lecz potrwa to na pewno wiele lat zanim smog przestanie być problemem.

Jak wiec się przed smogiem ochronić?

Najlepszą formą ochrony przed niebezpiecznymi pyłami występującymi w smogu jest maska antysmogowa. Przy zakupie maski antysmogowej należy jednak pamiętać, aby wybierać produkt najwyższej jakości, to znaczy taki który uzyskał certyfikat Państwowego Instytutu Badawczego CIOP. Maski antysmogowe marki DRAGON MASK zostały poddane niezależnym testom laboratoryjnym, co daje gwarancję prawidłowego ich działania. Należy wybierać maski z wysokiej jakości filtrem. Filtry stosowane w maskach antysmogowych DRAGON wychwytują aż 99,9% szkodliwych pyłów (PM2,5 i PM10) a także kurzu, spalin, dymu tytoniowego i 99,97% zanieczyszczeń z wdychanego powietrza.

Z szeroką ofertą najwyższej jakości masek antysmogowych można zapoznać sie na stronie: https://dragonmask.pl