Z życia wzięte

Hotele dla psów, zostawianie psa u znajomych lub rodziny-co wybrać? Opcji jest wiele, ale…

Każdy wyjazd osób posiadających psa wiąże się z pytaniem - gdzie zostawić pupila na ten czas? Wybrać rodzinę, znajomych, hotel czy może zabrać psa ze sobą? Problem ten pojawia się szczególnie w wakacje, gdyż jest to czas, w którym najchętniej decydujemy się na wyjazd.

Opcji w tym temacie jest wiele. Jedni wybierają hotel dla psów, gdyż jest to opcja dogodna jeśli nie mamy rodziny bądź przyjaciół, którzy odpowiedzialnie zajmą się naszym czworonogiem. Inni wybierają rodzinę a jeszcze inni przyjaciół.

Najlepszą opcją jest jednak zabranie psa ze sobą, gdyż nikt tak jak właściciel nie zajmie się swoim psem. Drugą najodpowiedniejszą opcją jest powierzenie opieki nad psem zaufanej osobie, która w sposób odpowiedzialny zajmie się czworonogiem.

Weź psa ze sobą!

Jeśli posiadamy psa musimy liczyć się z tym, że jest to duża odpowiedzialność - mówi weterynarz z VetPassion. Wzięcie psa ze sobą na wakacje jest najlepszą opcją, gdyż po pierwsze mamy kontrolę nad pupilem i jesteśmy pewni, że pies dostał na czas posiłek, został wyprowadzony na spacer i został wypielęgnowany w najlepszy sposób.

Po drugie nie fundujemy psu traumy związaną z brakiem kontaktu z właścicielem. Pies odczuwa tak jak my. Odczuwa smutek, tęsknotę i frustrację, kiedy nie ma w pobliżu jego właściciela. Warto zatem zastanowić się, czy dla swojej przyjemności warto fundować psu traumę. 

Jeśli nie mamy możliwości wzięcia psa ze sobą należy bardzo poważnie rozważyć to, z kim zostawić naszego przyjaciela. Dobór właściwej osoby jest niezwykle ważny, gdyż musi ona ponieść taką samą odpowiedzialność za psa jak jego właściciel.

Osoba taka musi wiedzieć wszystko o preferencjach i przyzwyczajeniach czworonoga, znać jego rozkład dnia i inne ważne aspekty takie jak np: alergie pokarmowe czy przyjmowane leki. 

Co zatem wybrać i czym się kierować?

Wybierając w ostateczności opcję zostawienia psa pod opieką innej osoby przede wszystkim musimy poinformować tymczasowego opiekuna o wszystkich ważnych aspektach z życia naszego pupila.

Wybierając hotel nie sugerujmy się jego odległością od miejsca zamieszkania, a przede wszystkim opiniami osób, które korzystały z jego usług. Jest to ważne, gdyż pies pies powinien być zaopatrzony i wypielęgnowany jak najlepiej. Właściciele hotelu i opiekunowie powinni mieć wszystkie niezbędne certyfikaty do pracy z psem, a sam hotel powinien być miejscem bezpiecznym i przyjaznym.

Przed decyzją o zostawieniu psa należy się dogłębnie zastanowić. Dostrzec wszystkie plusy i minusy i finalnie wybrać jedną z opcji.