Zdrowie i Uroda

Zastanawiasz się jak zamaskować siwe włosy? Koloryzacja to jeden ze sposobów – popularny, ale mało skuteczny i nienaturalny. Na dłuższą metę jest to pewien sposób, jak zatuszować siwe włosy, ale nie działa on na przyczynę ich występowania, a wyłącznie usuwa skutek. Okazuje się, że wykorzystując kilka naturalnych sposobów, możemy zahamować i odwrócić siwienie włosów.

Siwe włosy w młodym wieku – dlaczego tak się dzieje?

Białe pasma u dwudziestoparolatków nie powinny dziwić. Mimo, że siwe włosy to przywara ludzi wiekowych, ich występowanie nie jest żadną regułą – u jednych pojawia się wcześnie, a u innych późno. Siwienie włosów zapisane jest w naszych genach. Wraz z wiekiem maleje u ludzi poziom melanin, czyli pigmentów odpowiedzialnych za kolor skóry czy właśnie włosów. Dla wielu osób, szczególnie siwe włosy u kobiet, stanowi to problem i przyczynę kompleksów. A zatem co jest dobre na siwe włosy, jeśli wykluczyć farbowanie?

Odpowiednia higiena życia to najlepszy sposób na siwe włosy

Już od najmłodszych lat pojęcie higieny życia powinno być nam znane. Wchodząc w dorosłość warto zadbać o zróżnicowaną dietę, częsty i odpowiednio długi sen, zachowywanie balansu pomiędzy pracą i wypoczynkiem, minimalizowanie stresu i napięcia nerwowego, a także unikanie używek, jak alkohol, papierosy czy narkotyki.

Synteza melaniny to proces bardzo wrażliwy na zachwiania w wyżej wymienionych aspektach. Długotrwała, kiepska higiena życia szybko może przełożyć się na nasz wygląd, między innymi skutkując siwymi włosami w młodym wieku.

wtrescwlosy

Fot. Efekty stosowania innowacyjnego preparatu GR-7

Zielone koktajle, odwrócenie siwienia przez codzienną dietę

Niektórzy dietetycy polecają stosowanie zielonych koktajli jako naturalnego sposobu na siwe włosy. Zawarte w nich bogactwo witamin i minerałów, dostarczane do komórek naszego organizmu z odpowiednią regularnością, wpłynie pozytywnie na zawartość melanin, w tym także pigmentów odpowiedzialnych za kolor włosów. Przy odpowiedniej higienie życia oraz z wykorzystaniem green smoothies istnieje duża szansa, że zahamujemy siwienie włosów. Warto o tym pomyśleć już w młodym wieku, zwłaszcza, gdy siwe włosy są typowe dla naszych rodziców czy dziadków. Do zielonych koktajli używajmy np. szpinaku, sałaty rzymskiej, jabłek i gruszek, selera naciowego czy limonki.

GR-7 Professional – naturalny preparat na siwe włosy

O ile wcześniej wspomniane, naturalne sposoby na siwe włosy, to działanie raczej profilaktyczne, gdzie skuteczność zależy w dużej mierze od indywidualnych uwarunkowań, o tyle płyn na siwe włosy GR-7 Professional (https://gr-7.eu/) można zaliczyć do sposobów super efektywnych.

gr 77

Fot. Efekty stosowania preparatu GR-7

GR-7 Professinal to preparat na siwe włosy o formule opartej na ziołach. Mieszanka ta ma aktywnie wnikać do skóry głowy i stymulować produkcję melanin. Płyn na siwe włosy nakłada się raz lub dwa razy na dobę. Po około 7 dniach widać pierwsze efekty – siwe włosy powracają do swojego naturalnego koloru. Etap przywracania trwa około miesiąca. Środek na siwe włosy GR-7 Professional jest warty polecenia. Przebadała go międzynarodowa jednostka EUROFINS, środek jest skuteczny, nie uczula i nie jest testowany na zwierzętach. Aktualnie to jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów jak odwrócić siwienie i jak poradzić sobie z problemem bez koloryzacji.

wtresc

Fot. Preparat GR-7. Więcej na www.gr-7.eu