Samochód po wypadku skupiony przez skup aut osobowych Auto-Bart

Czy wiesz, że...

Niestety miałeś pecha i uszkodziłeś auto podczas kolizji lub wypadku. Ubezpieczyciel dokonuje oględzin i wyceny. Ze względu na wysokie koszty naprawy kwalifikuje auto do kasacji oraz wypłatę odszkodowania. Z reguły odszkodowanie jest znacznie zaniżone, co powoduje frustrację. Sposobem na uzyskanie większej kwoty jest sprzedaż samochodu w skupie aut powypadkowych.

Jak dobrze sprzedać auto powypadkowe?

Sprzedaż samochodu powypadkowego nie jest łatwa. Potencjalni klienci najchętniej chcą kupić samochody sprawne, gotowe do eksploatacji. Z ekonomicznego punktu widzenia naprawa samochodu uszkodzonego w wyniku wypadku najczęściej jest nieopłacalna i może trwać bardzo długo. Najczęściej wysokość odszkodowania nie pokryje w całości kosztów naprawy.

Skup aut powypadkowych

W takiej sytuacji najlepszą opcją jest oddanie samochodu do skupu aut powypadkowych. Miejsca takie jak Skup aut Auto-Bart, to wyspecjalizowane firmy skupujące auta po wypadkach lub bardzo wyeksploatowane. Wydelegowany pracownik ustala cenę oraz warunki dostarczenia samochodu do skupu. Bardzo często tego typu miejsca oferują darmowy transport samochodu do skupu aut.

Jak działa skup samochodów używanych

Wszyscy właściciele samochodów powinni mieć świadomość, że wartość aut maleje w zależności od ich wieku, ale także w przypadku uszkodzeń mechanicznych będących efektem wypadków drogowych. Zamiast dokonywać kosztownej naprawy w serwisie lepszą alternatywą jest wzięcie odszkodowania i sprzedaż uszkodzonego samochodu w skupie aut osobowych.

Zalety korzystania ze skupów aut:

 • gotówka od ręki,
 • nie trzeba dawać ogłoszeń i szukać kupca,
 • minimum formalności,
 • brak dodatkowych kosztów.

Oczywiście trzeba liczyć się z faktem, że cena za auto nie będzie wysoka. Można trochę ją podnieść po skontaktowaniu się z kilkoma najbliższymi skupami i wybraniu najkorzystniejszej oferty. Pod uwagę należy brać nie tylko kwotę transakcji, ale także możliwość odbioru auta z miejsca postoju i bezpłatnego dostarczenia do skupu. To bardzo wymierna korzyść, ponieważ transport lawetą jest bardzo kosztowny.

Szybka sprzedaż w skupie aut osobowych

Skup samochodów używanych jest także dobrym rozwiązaniem dla tych właścicieli aut, którzy chcą szybko pozbyć się swojego pojazdu z powodu:

 • dużego przebiegu silnika,
 • braku zainteresowania konkretnym modelem,
 • ponad 20-letniego wieku samochodu,
 • wyjazdu za granicę,
 • kupna nowego samochodu.

W każdym z tych przypadków opcja sprzedaży pojazdu w skupie samochodów używanych jest rozwiązaniem optymalnym.

Skup aut - czego nie wolno

Decydując się na sprzedaż pojazdu w skupie samochodów powypadkowych należy pamiętać, że nie wolno z niego wymontowywać części. Oczywiście można wymontować dodatkowe głośniki, wymienić opony na bardziej zniszczone. I właściwie na tym koniec. Różnica wagi od tej wpisanej do dowodu rejestracyjnego nie może być większa niż 10 kg, za każdy następny skup odliczy określoną kwotę od ceny transakcji.

Recykling starych samochodów

Takie postępowanie skupu podyktowane jest dwoma czynnikami:

 • recyklingiem,
 • zyskiem.

Każdy skup samochodów powypadkowych i używanych zobowiązany jest do recyklingu części, które nie nadają się do dalszej eksploatacji. Wszystko musi być bardzo dokładnie udokumentowane.

Koszty ponoszone przez skupy aut

Wiadomo, że auto szroty ponoszą koszty związane z obsługą i recyklingiem, natomiast zarabiają na sprzedaży elementów karoserii, wyposażenia i części zespołów mechanicznych. Z tego względu są nie tylko dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą sprzedać samochód, ale także dla tych, którzy chcą wyremontować auto po mniejszych kosztach lub szukają elementów do pojazdów zabytkowych.