Z życia wzięte

Selekcja najbardziej nam odpowiadającej oferty kredytowej nie musi odbyć się bez fachowego wsparcia. Pomocą służą pośrednicy finansowi zdolni do znacznego ułatwienia całego procesu. Czym się oni charakteryzują?

Profesjonalna kadra pracowników

Rynek pośredników jest tym uregulowanym od strony prawnej, przez co firmy zajmujące się doradztwem muszą mieć pracowników o właściwych kwalifikacjach. Próżno szukać w tej branży osób szkolących się w trakcie i bez zawodowego doświadczenia.

Kandydatem do objęcia stanowiska pośrednika finansowego może być absolwent kierunków takich, jak ekonomia i prawo lub człowiek, któremu przyznano certyfikat Komisji Nadzoru Finansowego.

photo 1488998527040 85054a85150e

Darmowa obsługa

Dla wielu może to być nieprawdziwa kwestia, lecz w istocie za podjęcie współpracy z pośrednikiem de facto nie ponosi się żadnych kosztów. Mechanizm ten działa w następujący sposób: udzielenie pożyczki generuje zyski dla banku z tytułu opłat dodatkowych. Ten opłaca pośrednika, gdy uda mu się sfinalizować korzystną dla obu stron umowę kredytu. Wówczas nie wzrasta całkowity koszt pożyczki a zmienia się jedynie podmiot uzyskujący prowizję.

Stąd też kontakt ze specjalistą warty jest rozważenia z dwóch powodów: nie wymaga zarówno wydania pieniędzy, jak i nie jest związany z żadnymi przykrymi konsekwencjami w momencie, w którym pożyczka ostatecznie nie zostanie udzielona.

Wysoka jakość usług

Poziom konkurencyjności niejako wymusza na pośrednikach pogłębionej znajomości branży kredytowej. Można zatem od nich oczekiwać wiedzy o najlepszych dostępnych ofertach i sztuczkach pozwalających na zapewnienie sobie możliwie satysfakcjonujących warunków spłacania. Cenną wskazówką będzie to, aby rozmowa z pośrednikiem odbyła się, zanim klient zwróci się z wnioskiem do banku. Ten bowiem zacznie wysyłać zapytania kredytowe do Biura Informacji Kredytowej, które w najgorszym razie obniżą ocenę zdolności finansowych konsumenta.

Chęć pomocy

Jak zostało wspomniane wcześniej, jeśli pośrednik nie doprowadzi do podpisania umowy kredytu, to nie otrzyma on wynagrodzenia. Stąd tym bardziej są oni zmotywowani do spełnienia oczekiwań konsumenta, wyszukując dla niego tylko optymalne oferty.

Oferowanie preferencyjnych warunków pożyczki

Niektórzy pośrednicy finansowi współpracują z konkretnymi instytucjami bankowymi. Z tego powodu promować będą preferencyjne warunki pożyczki danego banku, za których sprawą całkowity koszt kredytu może obniżyć się o 15%.