Z życia wzięte

W kuchni niezbędnym elementem jest deska do krojenia. Wiele osób nie wyobraża sobie przygotowywania posiłków bez posiadania tego akcesorium. Ten dodatek przydaje się w wielu sytuacjach. Ale, czy deska do krojenia może być ozdobą? Sprawdź!

Deski do krojenia – rodzaje

W sklepie Home&You dostępne są deski drewniane oraz bambusowe, jak i te wykonane z tworzywa sztucznego, na przykład polipropylenu. Czasami łączy się w jednym produkcie aż kilka odmian materiałów. Warto przejrzeć możliwe opcje na stronie - https://home-you.com/pl/kuchnia/akcesoria-kuchenne/deski.

Deski do krojenia posiadają szereg udogodnień, takich jak rączki bądź innego rodzaju uchwyty. Dostępne są warianty składane ułatwiające przenoszenie lub przesypywanie pokrojonej żywności do naczynia.

Mamy do wyboru kilkanaście kształtów oraz kolorów desek. Wbrew pozorom ten niewielki kuchenny dodatek nie musi być wcale nudny! Niekiedy znajdziemy na nim zdobienia, na przykład w postaci napisów.

Czy deska do krojenia może być ozdobą?

Zdecydowanie! Akcesoria kuchenne są nie tylko praktycznym dodatkiem. Coraz częściej oprócz tego, że ułatwiają nam gotowanie to jeszcze mogą zdobić nasze kuchnie, a nawet i jadalnie. Deski już dawno przestały pełnić tylko i wyłącznie funkcję użytkową. Obecnie mają szereg zastosowań.

Wiele desek sprzedaje się w zestawie kilkuelementowym ze specjalnym stojakiem, dzięki temu nie musimy ich chować głęboko na dno szuflady. To pozwala na estetyczne wyeksponowanie akcesorium, na przykład na blacie kuchennym. Dodatkowo sprzęt mamy zawsze na wyciągnięcie ręki.

Deski do krojenia mogą jednocześnie być naczyniem do serwowania. Solidne drewniane modele oraz te z ceramicznym detalem, tudzież kamieniem są niebywale efektowne. Co ważne, niektóre elementy można wyciągnąć, poprzez to mycie jest dużo prostsze. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Deski do krojenia z opcją serwowania pozwalają na wiele. Można na nich ułożyć sery, owoce, albo inne smakołyki, w ten sposób od razu kroisz i dzielisz na porcje podawane danie. Zdecydowana większość modeli jest wyposażona w podstawki, które ułatwiają ustawienie deski na stole. Do tego czasami w zestawie mamy akcesoria, między innymi noże do serów lub do pizzy, widelczyki, aż po niewielkie naczynia ceramiczne, na przykład na dipy.

Nie da się ukryć, że deski do krojenia z drewna bądź bambusa są doskonałym dopełnieniem kuchennej aranżacji. Zachwycą we wnętrzu w sielskim klimacie lub w ducie z meblami w skandynawskim stylu. Takie akcesoria przełamią surowy charakter nowoczesnego pomieszczenia, będą też kropką nad „i” w klasycznie urządzonym mieszkaniu.

Deski do krojenia pasują do kuchni, jak i do jadalni. Postawisz je na blacie kuchennym, wyspie, tudzież na stole. Produkty z rączką z napisami lub innymi dekoracjami można zawiesić nad konsolą roboczą, w ten sposób dodatek będzie zawsze pod ręką, choć przede wszystkim ozdobi wnętrze.