Z życia wzięte

Opakowania produktowe używane w e-commerce przeszły niemałą ewolucję. W dzisiejszych czasach nie wystarczy, by były one estetyczne. Producenci opakowań prześcigają się także w różnych pomysłach, by ich pudełka były jak najbardziej przyjazne dla naturalnego środowiska!

Opakowania z kartonu – ekologiczna reklama dla firmy

Oryginalne kartonowe opakowania to ciekawy sposób na to, by przyciągnąć wzrok klienta i zachęcić go do zakupu. Mimo iż pochodzą one z recyklingowanych materiałów, wcale nie są nieestetyczne. Brzydkie szare tektury już dawno odeszły w niepamięć i jesteśmy w stanie stworzyć pudełko, które będzie przyjazne dla naturalnego środowiska i estetyczne. Wystarczy spojrzeć na pudełka z tektury Kraft lub opakowania z bielonej tektury, by zrozumieć ten trend.  

Kartonowe pudełka, nie dość, że zabezpieczają dobrze towar na czas transportu, to jeszcze mają duże walory reklamowe. Logotyp firmy umieszczony w odpowiednim miejscu (sprawdź w tym miejscu templatki) może skutecznie przyciągnąć wzrok klienta, a także przyczynić się do zbudowania świadomości marki i poprawić jej odbiór. Dobrze zaprojektowane pudełko może podkreślić charakter Premium produktu, a także podkreślić jego zalety.

Czym jest ekodruk?

Producenci opakowań dla biznesu coraz częściej oferują swoim klientom eko druk. To usługa, której celem jest zminimalizować ryzyko degradacji naturalnego środowiska na etapie produkcji opakowań ozdobnych.  

Eko druk na opakowaniach można wykonać, korzystając z tuszu, który powstał na bazie wody. Tak produkowane są np. minimalistyczne opakowania niemieckiej marki Sober. Nadruk, który został naniesiony na białą estetyczną tekturę, wygląda elegancko, a przy tym, nie stanowi zagrożenia dla naturalnego środowiska, ponieważ powstał z użyciem dekoracyjnej organicznej farby.

Konsumenci XXI wieku są coraz bardziej świadomi

Gary Vaynerchuk powiedział kiedyś, że żeby wyróżnić produkt na rynku, trzeba otworzyć się na myślenie o klientach. Idąc tym tropem, warto zainwestować w ekologiczne pudełka w firmie, ponieważ coraz więcej konsumentów docenia takie rozwiązania i świadomie wybiera marki, które reprezentują proekologiczne wartości. Dla świadomego konsumenta taki produkt jest wart więcej niż konkurencyjne, nieekologiczne zamienniki. A tacy właśnie wydają się być konsumenci XXI wieku, zwłaszcza Ci z pokolenia Z. Więcej przykładów zastosowań ekologicznych pudełek oraz marketingowych pudełkowych porad można znaleźć na blogu https://packaging-design.net/, który serdecznie polecamy, nie tylko przedsiębiorcom!