Z życia wzięte

Wielu młodych rodziców przejmuje się każdą chwilą, w której nie mogą mieć pewności, że z ich pociechą jest wszystko w porządku. Nie można jednak mieć oka na niemowlę przez 24 godziny na dobę. Chwile, w których dziecko śpi są chwilami, w których możemy zająć się innymi ważnymi sprawami – posprzątać dom, ugotować obiad czy po prostu mieć chwilę dla siebie. Jak jednak wykonywać te czynności bez ciągłego niepokoju, że nasze dziecko będzie nas potrzebować a my nie usłyszymy jego płaczu? Lub, co gorsza, że dziecko nie zapłacze ale będzie potrzebowało naszej nagłej pomocy?

Idealnym rozwiązaniem tego dylematu jest gadżet zwany nianią elektroniczną. Urządzenie te składa się nadajnika który zostawiamy w pokoju dziecka, oraz odbiornika który zabieramy ze sobą. Pierwsze urządzenia tego typu powstały w Ameryce już w roku 1937, jest to więc rozwiązanie które ułatwia życie rodzicom na całym świecie już od niemal stulecia. Zenith Radio Nurse, bo tak nazywała się pierwsza elektroniczna niania, służyła jednak tylko nasłuchiwaniu, co dzieje się w pokoju dziecka. Obecnie dostępne na rynku modele są zazwyczaj wyposażone nie tylko w mikrofon pozwalający nam nasłuchiwać, czy dziecko płacze, ale również w kamerę wideo dzięki której możemy na własne oczy zobaczyć, czy nasza pociecha smacznie śpi.

xblitz baby monitor ap 04 v20190213

Przykładem tego typu urządzenia jest Xblitz Baby Monitor. Jest to wideo-niania elektroniczna, dzięki której zawsze możesz mieć podgląd na pokój twojego dziecka. Nadajnik urządzenia może łączyć się z trzymanym przez ciebie odbiornikiem nawet na odległość 260 metrów. Zdarzenia z pokoju dziecięcego zobaczysz na przejrzystym, dwucalowym wyświetlaczu odbiornika. Nawet w nocy możesz obserwować, czy wszystko jest w porządku. Niania elektroniczna Xblitz Baby Monitor posiada bowiem funkcję trybu nocnego. Gdy zapadnie zmrok, wbudowany czujnik światła uruchamia diody światła podczerwonego, które są niewidoczne dla ludzkiego oka. Ich zasięg wynosi aż 5 metrów, dzięki czemu możesz mieć pogląd na cały pokój dziecka.

xblitz baby monitor ap 05 v20190213

Xblitz Baby Monitor posiada również funkcję dwustronnej komunikacji głosowej, dzięki której możesz porozumieć się ze swoim dzieckiem, na przykład uspokoić je dźwiękiem twojego głosu gdy jesteś w drodze do jego pokoju. Zaś jeśli twoja pociecha ma problemy z zaśnięciem, niania elektroniczna posiada wbudowane osiem melodii kołysanek, które możesz jej puścić w każdej chwili z poziomu odbiornika.